W Gorzowie Wielkopolskim zatrzymano pijanego kierowcę z Ukrainy. Mężczyzna wjechał w murek oporowy przy wjeździe na jedną z posesji. Jeden z kierowców zabrał mu kluczyki i wezwał policję.

Do zdarzenia doszło w piątek na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i ul. Taczaka na osiedlu Piaski w Gorzowie Wielkopolskim. Kierowca forda focusa wjechał w murek oporowy znajdujący się przy wjeździe na posesję. Okazało się, że za kierownicą siedział kompletnie pijany obywatel Ukrainy.

Jeden z kierowców zabrał mu kluczyki i wezwał policję.

“Zabrałem mężczyźnie kluczyki i przekazałem właścicielce posesji, gdzie doszło do zdarzenia oraz wezwałem policję. Ukrainiec był tak pijany, że miał problem z wyjściem z auta i ledwo stał na nogach” – opowiada kierowca, który dokonał obywatelskiego ujęcia.

“38-letni mężczyzna kierujący fordem miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia” –  oświadczył Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak informowaliśmy, statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W poniedziałek Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która w lipcu znów podała statystyki dot. przestępczości cudzoziemców.

Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

Zobacz także: Coraz więcej cudzoziemców w polskich więzieniach i aresztach. Najwięcej Ukraińców i Gruzinów

gorzowianin.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply