Zachód wypowiedział totalną wojnę Rosji i całemu rosyjskiemu światu, nikt tego nie ukrywa – powiedział w piątek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, przekazała agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała w piątek agencja prasowa Tass, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział: “Zachód wypowiedział nam wojnę totalną, wypowiedział wojnę totalną całemu rosyjskiemu światu i teraz nikt tego nie ukrywa”.

Ławrow uważa, że sytuacja ze “skreśleniem” Rosji przez Zachód będzie trwała jeszcze długo. „Sama kultura obalenia Rosji i wszystkiego, co z naszym krajem, osiąga już punkt absurdu. Pod zakazem klasyków: Czajkowskiego, Dostojewskiego, Tołstoja, Puszkina. W ogóle możemy śmiało powiedzieć, że ta sytuacja jest z nami od dawna” – powiedział minister.

“W obecnych warunkach potrzebna jest merytoryczna rozmowa o tym, jak rozwijamy naszą współpracę, nasze ministerstwo i społeczeństwo obywatelskie, w tym na szczeblu regionalnym” – dodał.

Ławrow powiedział, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy wielokrotnie zwiększyły wysiłki w celu powstrzymania Rosji. „Widzicie, jak Stany Zjednoczone i ich satelity podwajają, potrajają wysiłku w dążeniu do powstrzymania naszego kraju przy użyciu najszerszych narzędzi – od jednostronnych sankcji gospodarczych po całkowicie fałszywą propagandę w globalnej przestrzeni medialnej” – powiedział minister. „A w wielu krajach zachodnich wewnętrzna rusofobia przybrała bezprecedensowy charakter, do czego, ku naszemu wielkiemu ubolewaniu, zachęcają kręgi rządowe w wielu krajach”.

Przypomnijmy, że Aleksiej Żurawlow podczas programu “60 minut” na kanale Rossija-1 groził użyciem broni nuklearnej państwom europejskim. “Jeśli zmusicie nas do użycia broni nuklearnej, nie będziemy mieli wyjścia. USA nawet nie kiwną palcem, by wam pomóc” – podkreślił.

“NATO wyciągnęło stary sprzęt, wysłali to na Ukrainę, ale co oni knują? Obecnie, w polskich ośrodkach treningowych, żołnierze są szkoleni, by używać najnowszej broni Sojuszu” – mówił podczas programu. Polityk mówił, że napływający na Ukrainę sprzęt NATO powoduje problemy wśród rosyjskiego wojska. “Rosyjska gospodarka wciąż nie jest gotowa do wojny. Nic nie zostało zrobione”.

“Chyba wszyscy wiedzą, że to wojna nie przeciw Ukrainie, a z Zachodem? Kanclerz Niemiec Olaf Scholz ogłosił, że nie mogą zaakceptować rosyjskich warunków. Kim do diabła jesteś, draniu? Myślisz, że my zgodzimy się na twoje? Jeśli tego nie zrobisz, zmusimy cię. Jeśli zaś zmusicie nas do użycia broni nuklearnej, nie będziemy mieć innego wyboru” – mówił Żurawlow.

“Myślą, że przegramy, że wycofamy się z Krymu i innych części Ukrainy, przeprosimy i przyznamy do błędu?”- grzmiał na wizji. “Gdy Europa obróci się w pył USA powiedzą: Zdarza się. Tylko do nas nie strzelajcie” – przekonywał.

Zobacz też: Rosyjski dyplomata w ONZ podał się do dymisji krytykując wojnę z Ukrainą

Kresy.pl/TASS

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply