Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow uważa, że próby pokonania Rosji “to nic innego jak nazizm” – przekazała w czwartek agencja prasowa Tass.

Szukanie klęski Rosji jako „ostatecznego rozwiązania kwestii rosyjskiej” to nic innego jak nazizm i są politycy na Zachodzie, np. w Niemczech, którzy nie byliby przeciwni jego wskrzeszeniu — powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w czwartkowym wywiadzie dla prezentera wiadomości telewizyjnych Dmitrija Kisielowa.

Według dyplomaty, w pogoni za „ostatecznym rozwiązaniem kwestii rosyjskiej”, Zachód robi wszystko, by zadać Rosji „strategiczną porażkę, aby nie mogła się podnieść przez długi czas”.

„Czy to nie jest rasizm, czy to nie jest nazizm, czy to nie jest próba ostatecznego rozwiązania kwestii rosyjskiej? Tak, w tym momencie jeszcze nie w komorach gazowych. W Niemczech wciąż jest wielu przyzwoitych ludzi, którzy nie pozwolą na odrodzenie faszyzmu, ale są też tacy, którzy w ogóle nie byliby temu przeciwni” – przekonywał.

„Dlaczego ludzie nie chcą widzieć nazistowskiej ideologii, która leży u podstaw kijowskiego reżimu? Wszystkie te wypowiedzi jego entuzjastów nie mogą być odbierane inaczej niż jako próba ostatecznego rozwiązania kwestii rosyjskiej” – podkreślił.

„Właśnie dlatego jesteśmy w epicentrum geopolitycznej bitwy” – uważa Ławrow.

Siergiej Ławrow przekonywał wcześniej, że Rosja znajduje się w stanie wojny z Zachodem.

“Kiedy mówimy o tym, co dzieje się na Ukrainie, mówimy o tym, że to już nie jest wojna hybrydowa, ale prawdziwa, Zachód od dawna przygotowuje się przeciwko Rosji, próbując zniszczyć wszystko, co rosyjskie: od języka do kultury” – powiedział na konferencji prasowej po rozmowach z ministrem spraw zagranicznych Republiki Południowej Afryki Naledi Pandorem.

“Na Ukrainie to wszystko jest powszechną praktyką. Zarówno były prezydent Poroszenko, jak i obecny Zełenski, którzy zostali wybrani pod hasłem zaprowadzenia pokoju, zaraz po wyborze zamienili się w prezydentów wojennych, rusofobicznych prezydentów” – powiedział Ławrow.

Przypomnijmy, że wcześniej rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oskarżył Stany Zjednoczone i Europę o poszukiwanie „ostatecznego rozwiązania kwestii rosyjskiej”, porównywalnego z planem Adolfa Hitlera wobec Żydów podczas II wojny światowej.

“Tak jak Napoleon zmobilizował praktycznie całą Europę przeciwko Imperium Rosyjskiemu, tak jak Hitler zmobilizował i zdobył… większość krajów europejskich i wysłał je przeciwko Związkowi Radzieckiemu, tak teraz Stany Zjednoczone zorganizowały koalicję” – mówił.

Zobacz też: Ławrow: UE i NATO tworzą koalicję, by walczyć z Rosją

Przekonywał też, że kraje zachodnie “za pośrednictwem Ukrainy prowadzą wojnę przeciwko naszemu krajowi”.

“Zadanie jest takie samo: ostateczne rozwiązanie „kwestii rosyjskiej”. Tak jak Hitler chciał ostatecznie rozwiązać kwestię żydowską”.

Zobacz też: MSZ Izraela wzywa ambasadora Rosji po słowach Ławrowa o Żydach

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Jakiekolwiek porównywanie lub odnoszenie bieżących wydarzeń do planu Hitlera dotyczącego zagłady narodu żydowskiego zniekształca prawdę historyczną, profanuje pamięć o tych, którzy zginęli i ocalałych i powinno zostać zdecydowanie odrzucone” – zareagował izraelski MSZ.

Niemcy nazwali oświadczenie „przerażającym”.

“Lekcja historyczna, którą należy wyciągnąć z tego, jest taka, że zbrodnie wojenne Rosji na Ukrainie nie zostaną zapomniane ani pozostawione bezkarne” – powiedział ambasador Niemiec Steffen Seibert.

Ambasada Francji w Izraelu nazwała uwagi Ławrowa “oburzającymi i haniebnymi”.

Kresy.pl/Tass

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. r2d2
  r2d2 :

  Ruscy zachowują się jak narodowi socjaliści czyli naziści 🙂 z którymi Ruscy kolaborowali aż do 1941 gdy skoczyli sobie do gardeł. Dzisiaj Ruscy naśladują swoich dotychczasowych sojuszników sami będąc RuSSzystami.
  Ciekawe czy Ukraińcy pokonają RuSSzystów, czy NATO będzie musiało się wtrącić.

  • Kasper1
   Kasper1 :

   “Wtrącić” to NATO mogło się co najwyżej w Libii ale nie licz na to, że uratuje Twoich banderowskich przyjaciół 🙂 a Ławrow ma całkowitą rację, że zarówno Poroszenko jak i Zełenski zostali wybrani dla zaprowadzenia pokoju a zaraz potem pod naciskiem banderowców i ich sympatyków zamienili się w dążących do wojny. Ma reż rację w kwestii neobanderyzmu władz Ukrainy.

   • r2d2
    r2d2 :

    czy Węgrzy walczący o wolność w 1956 to byli naziści? A Polacy w 1981? A Rumuni gdy obalali Ceausescu? Dzisiaj walczą Ukraińcy, w tym samym czasie ruska swołocz stawia pomniki Stalinowi więc ZSRR to dzisiejsza Rosja Radziecka.
    Przypominam ze to Ruscy napadli na Ukrainę i to oni eskalują ten konflikt.

   • r2d2
    r2d2 :

    czy Węgrzy walczący o wolność w 1956 to byli naziści? A Polacy w 1981? A Rumuni gdy obalali Ceausescu? Dzisiaj walczą Ukraińcy, w tym samym czasie ruska swołocz stawia pomniki Stalinowi więc ZSRR to dzisiejsza Rosja Radziecka. Rosja to narodowy socjalizm, jak za Hitlera w Niemczech więc dzisiaj ruscy to naziści.
    Przypominam ze to Ruscy napadli na Ukrainę i to oni eskalują ten konflikt.

    • Kasper1
     Kasper1 :

     Węgrzy, Polacy i Rumuni byli przeciw zależności od ZSRR i jego ideologii a wojna Ukrainy jest z ROSJĄ a nie ZSRR i nie ma nic wspólnego z Rumunami i na pewno nie z Polakami czy Węgrami których mniejszości narodowe na Ukrainie są przez neobanderowskie władze Ukrainy dyskryminowane i neobanderowska swołocz w tym czasie stawia na Ukrainie pomniki ludobójcom.

     • franciszekk
      franciszekk :

      Aaa..ja już po raz kolejny przypominam o fakcie!
      Rada Miasta Lwowa powiesiła na fasadzie polskiej szkoły popiersie jednego z największych krwawych rzeźników cywilnej bezbronnej polskiej ludności.
      Przypominam także, ze po napaści hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR krwawi ukraińscy bandyci przystąpili niezwłocznie do krwawych czystek etnicznych na bezbronnej cywilnej polskiej ludności. Po licznych WPISACH wiadomej treści, pytam rdd2 KIEDY POJEDZIE DO LWOWA I ZDEMONTUJE Z ELEWACJI POLSKIEJ SZKOŁY POPIERSIE BANDYTY POLAKÓW?:
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

     • r2d2
      r2d2 :

      jakoś nie widać aby Ukraińcy utożsamiali się z ruskimi, ale ruscy jak widać utożsamiają się z Ukraińcami. Nie zmienia to faktu że Twoim zdaniem ruscy to naziści, zgadzam się, dla tego na Ukrainie powinni rządzić Polacy aby cywilizować naszych Ukraińskich sąsiadów zwłaszcza że chętnie się poddadzą i wyrwą z śmiertelnego uścisku ruskiej swołoczy.
      Koniec trenu 🙂

     • Kasper1
      Kasper1 :

      Nasi “ukraińscy sąsiedzi” już mają “cywilizowanych bohaterów” a o tym, że “Polacy powinni rządzić na Ukrainie” powiedz “cywilizowanym” neobanderowskim władzom. Ciekawe co by Ci odpowiedzieli i jak byś “skończył tren” 🙂