Ławrow: UE i NATO tworzą koalicję, by walczyć z Rosją

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że „Unia Europejska i NATO tworzą koalicję, by walczyć z Rosją”.

„Kiedy rozpoczęła się II wojna światowa, Hitler zgromadził pod swoim sztandarem znaczną część, jeśli nie większość, krajów europejskich do wojny przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Przyjrzymy się temu bardzo uważnie” – powiedział Ławrow na konferencji prasowej w Azerbejdżanie.

Ławrow zapowiedział, że Moskwa „naprawdę przyjrzy się zachowaniu Unii Europejskiej” i „będzie obserwować realne kroki”, jakie podejmie Bruksela, a także Mołdawia i Ukraina po przyznaniu im statusu kandydata do członkostwa w UE. .

Szef rosyjskiego MSZ nie spodziewa się, że „obecne rusofobiczne nastawienie Unii Europejskiej się zmieni” w przewidywalnej lub długoterminowej perspektywie.

Ławrow nie spodziewa się, że „obecny rusofobiczny zarzut Unii Europejskiej jakoś rozproszy się” w przewidywalnej perspektywie.

Jak informowaliśmy, głowy państw Unii Europejskiej podjęły decyzję o przyznaniu Ukrainie i Mołdawii statusu krajów kandydujących do członkostwa w UE.

„To decydujący moment dla Unii Europejskiej. Dokonamy dziś geopolitycznego wyboru. Jestem pewny, że nadamy dziś status kandydata Ukrainie, Mołdawii i wyrazimy jasną, silną europejską perspektywę dla Ukrainy, Gruzji i Mołdawii” – powiedział wcześniej szef Rady Europejskiej Charles Michel.

CZYTAJ TAKŻE: Ławrow: Pomagając Ukrainie, Amerykanie próbują zabrać Rosji głos w sprawach międzynarodowych

Kresy.pl / pravda.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz