Działacze Ruchu Kukiz’15 podkreślają, że forsowana przez PiS nowa opłata paliwowa oznacza podniesienie cen benzyny o 25 groszy na litrze.

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, który został złożony przez posłów PiS ma na celu dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Pieniądze na ten cel ma dać nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr.

PiS szacuje, że ta wysokość opłaty drogowej pozwoli na wpływy na poziomie ok. 4-5 mld zł rocznie. Połowa z pobranych pieniędzy trafi na Fundusz Dróg Samorządowych, natomiast reszta zasili Krajowy Fundusz Drogowy.

ZOBACZ TAKŻE: PiS nie podniesie kwoty wolnej od podatku w przyszłym roku

Poseł Kukiz’15, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka wskazuje, że do porządku obrad sejmu dni dodano „projekt benzyna plus”. Jego zdaniem PiS wykorzystując okres wakacyjny chce podwyższyć Polakom ceny paliwa o 25 groszy na litrze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

To jest nieprawdopodobny skok na kieszenie obywateli, to uderzy bardzo mocno w polską gospodarkę, dlatego że ceny paliwa, to są ceny transportu, w związku z tym ceny właściwie wszystkich produktów – tłumaczy Stanisław Tyszka.

CZYTAJ TAKŻE: Marek Jakubiak (Kukiz’15): PiS nie podnosząc kwoty wolnej od podatku nie respektuje konstytucji

Szef ruchu Kukiz’15 Paweł Kukiz dodał: Kolejny podatek w sytuacji przerośniętej biurokracji, kolejny podatek – o ile on jeszcze pójdzie na drogi to pół biedy – ale bardzo możliwe, że ten podatek pójdzie na utrzymanie biurokracji. (…) To jest kolejny podatek, który z ogromnym prawdopodobieństwem pójdzie na utrzymanie tych potężnych rzesz urzędników, czyli w polskiej partiokracji nic innego jak elektoratu wyborczego partii politycznych.

Przypomniał, że nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy przekłada się po doliczeniu VAT na podwyżkę ceny litra paliwa o 25 groszy.

Robi to pod pretekstem finansowania dróg regionalnych, co jest oczywistą kpiną, dlatego że już wielokrotnie mieliśmy właśnie pod pretekstem finansowania dróg podwyżki cen paliw i zawsze się okazywało się, że te pieniądze przepadały w otchłaniach administracji – uzupełnił wicemarszałek Tyszka.

kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz