Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski zaprosił obywateli Ukrainy do Polski i krajów strefy Schengen.

Podczas swojego wystąpienia Witold Waszczykowski powiedział do Ukraińców: serdecznie zapraszam do odwiedzenia Polski i innych krajów grupy Schengen. Dodał także po ukraińsku Witajem!

Na to wystąpienie, jak i na fakt zniesienia obowiązku wizowego dla Ukraińców przez Unię Europejską zareagował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Na swoim blogu duchowny zwrócił się do ministra z pytaniem, czy jego słowa były wypowiedziane we własnym imieniu, czy całego rządu. Pytał również, czy liderzy partii koalicyjnych Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro zgadzają się z zaproszeniem.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd szykuje zmiany – chce zachęcać Ukraińców do osiedlania się w Polsce

Ks. Isakowicza-Zalewskiego zainteresowało również, czy zaproszenie dotyczy przejazdów turystycznych dostępnych głownie dla oligarchów, czy też przyjazdów zarobkowych dla milionów najbiedniejszych obywateli Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Duchowny  pyta czy Polska jest przygotowana na przyjazd kilku (kolejnych!) milionów obywateli sąsiedniego kraju? Jakie będzie postępowanie władz, gdy osoby zaproszone przez ministra Waszczykowskiego będą chciały pozostać na wiele lat lub na stałe? Ksiądz Isakowicz-Zaleski pyta się o konsekwencje dla struktury narodowościowej kraju w obliczu masowej imigracji Polaków na Zachód.

 

Jak władze polskie będą reagować na przejawy szerzenia obcych ideologii, przywiezionych przez migrantów, w tym tzw. nacjonalizmu integralnego (nie mylić z polskim nacjonalizmem) oraz kultu UPA i innych ludobójczych organizacji? -wskazuje na problemy ks. Isakowicz Zalewski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ponad milion pracujących w Polsce Ukraińców wytransferowało za granicę 5 miliardów złotych

Duchowny wyraził nadzieję na odpowiedź ze strony szefa polskie dyplomacji, zwracając uwagę na możliwość pojawienia się nowej fali migrantów, która jego zdaniem może mieć ogromny wpływ tak na losy naszego państwa, w tym też na wynik przyszłorocznych wyborów samorządowych i referendum ogłoszonego przez pana prezydenta Andrzeja Dudę w sprawie zmian konstytucyjnych.

kresy.pl / rmf24.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz