Węgierski premier skrytykował postawę instytucji Unii Europejskiej wobec jego kraju.

Jak powiedział Orban  publicznemu Radiu Kossuth – W tle tych ataków znajduje się migracja, wszystko pozostałe jest nieważne. Dodał, że w UE istnieje „ponadpartyjna wspólnota interesów” działająca na rzecz sprowadzania do Europy każdego roku setek tysięcy migrantów. „Patronem” zaś tych kręgów jest amerykański liberalny miliarder George Soros.

Parlament Euroejski w rezolucji wezwał do zastosowania wobec Węgier artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej, odnoszący się do stwierdzenia przez Radę Europejską ryzyka poważnego naruszenia wartości unijnych przez państwo członkowskie. Artykuł 7 przewiduje, że Rada większością czterech piątych swych członków może stwierdzić istnienie wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez państwo członkowskie wartości unijnych. Przed dokonaniem takiego stwierdzenia Rada wysłuchuje dane państwo członkowskie i może skierować do niego zalecenia.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Orban: Nie potrzebujemy imigracji 

Eurodeputowani wezwali Węgry do uchylenia przepisów zaostrzających zasady traktowania uchodźców. Chodzi tu o przymusowe umieszczanie w ośrodkach izolacyjnych osób ubiegających się o azyl.

Parlament Europejski domaga się również, by rząd Węgier zrezygnował z restrykcji wobec organizacji pozarządowych oraz wypracował porozumienie z władzami USA, które umożliwi finansowanemu przez Sorosa Uniwersytetowi Środkowoeuropejskiemu dalsze funkcjonowanie w Budapeszcie.

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz