Krzysztof Bosak: Przywróćmy ruch transgraniczny

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta Polski podczas czwartkowej konferencji prasowej na granicy Polski i Czech apelował o przywrócenie ruchy granicznego dla Polaków, którzy pracują za granicą.

W czwartek podczas konferencji prasowej na granicy Polski i Czech, poseł Konfederacji i kandydat tej partii na urząd prezydenta apelował o przywrócenie ruchu granicznego dla Polaków na co dzień pracujących pod drugiej stronie granicy.

Zobacz też: Bosak zaapelował do rządu o zaprzestanie finansowania WHO

„Jest wiele miast przygranicznych, które stanowią jeden organizm gospodarczy – mimo że dwa narody po dwóch stronach granicy go zamieszkują. Mądra władza bierze takie okoliczności pod uwagę a nie wprowadza takie obostrzenia, które prowadzą do całkowitej dezorganizacji życia społecznego i rodzinnego” – przekazywał dziennikarzom.

Zdaniem posła, zamknięcie granic o których podczas konsultacji z premierem rozmawiał miało służyć wstrzymaniu podróży turystycznych żeby chronić Polaków, a nie zabierać im możliwość pracy.

Zobacz też: Bosak: „Kapitał ma narodowość”. Rząd powinien chronić polskie spółki przed przejęciem

„Pracownicy nie stanowią zagrożenia. Zagrożenie stanowią źle napisane przepisy, źle skonstruowane procedury. Dlatego apelujemy do polskiego rządu, żeby wsłuchał się w głos lokalnych liderów, żeby wsłuchał się w głos samorządowców a także polityków opozycji i zmienił to nieroztropne rozporządzenie, które blokuje legalną pracę dziesiątkom tysięcy Polaków z całego pasa przygranicznego”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„My tematu ruchu pracowników transgranicznych nie odpuścimy. Od początku wskazywaliśmy że obostrzenia związane z epidemią są przygotowywane chaotycznie i w sposób nieprzemyślany wprowadzane. Konsekwencje gospodarcze i społeczne mogą niestety przekraczać te konsekwencje związane z samą epidemią” – informował kandydat na prezydenta.

Zobacz też: Bosak: Wprowadzanie podatku cukrowego podczas kryzysu jest działaniem szkodliwym

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz