Krzysztof Bosak: Prezydent Andrzej Duda jest pozbawiony wpływu we własnym państwie [+Video]

Kandydat na prezydenta Polski podczas piątkowej konferencji prasowej skrytykował powrót Jacka Kurskiego do władz Telewizji Polskiej. Zdaniem posła pokazuje to, że obóz rządzący nie szanuje prezydenta Dudy.

Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji i kandydat tej partii w wyborach prezydenckich skrytykował możliwość powrotu Jacka Kurskiego do zarządu TVP. Zdaniem polityka obecna sytuacja pokazuje, że prezydent Duda nie jest w stanie zdobyć zaufania nawet w swoim środowisku.

„Jest to upokorzenie, jest to złamanie umów które zawarli ludzie prezydenta z ludźmi premiera. Pokazuje głęboki konflikt w obozie rządzącym oraz bardzo słabą pozycję i skuteczność prezydenta Andrzeja Dudy, co również może rzutować na jego ocenę jako kandydata na kolejną kadencję”.

Zobacz też: Krzysztof Bosak: Unia Europejska od miesiąca blokuje pomoc dla dużych polskich firm [+Video]

Poseł Konfederacji zwracał również uwagę, że podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości znacząco wzrosły koszty utrzymania TVP. Jednocześnie zwiększone nakłady nie przełożyły się na profesjonalizację telewizji, a na zwiększenie przekazu partii rządzącej.

„Przypomnijmy też sposób zarządzania Telewizją Publiczną. Wydatki rosną, zatrudnienie rośnie, wynagrodzenia zarządu rosną, liczebność zarządu wzrośnie. Właściwie wszystkie pozycje w tej chwili, które da się przeanalizować rosną i to są pieniądze wydawane na propagandę partyjną. Jaka jest skala tej propagandy to widzimy po danych o pokazywaniu różnych kandydatów. Dane z kwietnia dla TVP Info 543 minuty dla prezydenta Andrzeja Dudy zaledwie 5 minut dla kandydata prawicowej opozycji takiego jak ja. Kilkanaście lub dwadzieścia kilka minut dla pozostałych kandydatów opozycji”.

Zobacz też: Bosak oskarża Mosbacher o instrumentalne traktowanie Polski [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Wzywam Radę Mediów Narodowych, obecnych tam posłów PiS, pana Czabańskiego, panią Kruk, panią Lichocką żeby ratowali resztki swojego honoru jeśli go mają i nie przywracali Jacka Kurskiego do zarządzania Telewizją Publiczną. To nie jest osoba która powinna w mediach publicznych pełnić jakiekolwiek kierownicze funkcje. Tu potrzebujemy dziennikarzy, a nie polityków”.

Zobacz też: Kantar: duży spadek poparcia dla Dudy, rosną notowania Hołowni i Bosaka [SONDAŻ]

Jacek Kurski wraca do zarządu Telewizji Polskiej. Nie zgadzamy się na kpiny z obywateli!

Publiée par Bosak2020 sur Vendredi 22 mai 2020

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz