Krzysztof Bosak: Prezydent Andrzej Duda jest pozbawiony wpływu we własnym państwie [+Video]

Kandydat na prezydenta Polski podczas piątkowej konferencji prasowej skrytykował powrót Jacka Kurskiego do władz Telewizji Polskiej. Zdaniem posła pokazuje to, że obóz rządzący nie szanuje prezydenta Dudy.

Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji i kandydat tej partii w wyborach prezydenckich skrytykował możliwość powrotu Jacka Kurskiego do zarządu TVP. Zdaniem polityka obecna sytuacja pokazuje, że prezydent Duda nie jest w stanie zdobyć zaufania nawet w swoim środowisku.

„Jest to upokorzenie, jest to złamanie umów które zawarli ludzie prezydenta z ludźmi premiera. Pokazuje głęboki konflikt w obozie rządzącym oraz bardzo słabą pozycję i skuteczność prezydenta Andrzeja Dudy, co również może rzutować na jego ocenę jako kandydata na kolejną kadencję”.

Zobacz też: Krzysztof Bosak: Unia Europejska od miesiąca blokuje pomoc dla dużych polskich firm [+Video]

Poseł Konfederacji zwracał również uwagę, że podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości znacząco wzrosły koszty utrzymania TVP. Jednocześnie zwiększone nakłady nie przełożyły się na profesjonalizację telewizji, a na zwiększenie przekazu partii rządzącej.

„Przypomnijmy też sposób zarządzania Telewizją Publiczną. Wydatki rosną, zatrudnienie rośnie, wynagrodzenia zarządu rosną, liczebność zarządu wzrośnie. Właściwie wszystkie pozycje w tej chwili, które da się przeanalizować rosną i to są pieniądze wydawane na propagandę partyjną. Jaka jest skala tej propagandy to widzimy po danych o pokazywaniu różnych kandydatów. Dane z kwietnia dla TVP Info 543 minuty dla prezydenta Andrzeja Dudy zaledwie 5 minut dla kandydata prawicowej opozycji takiego jak ja. Kilkanaście lub dwadzieścia kilka minut dla pozostałych kandydatów opozycji”.

Zobacz też: Bosak oskarża Mosbacher o instrumentalne traktowanie Polski [+VIDEO]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Wzywam Radę Mediów Narodowych, obecnych tam posłów PiS, pana Czabańskiego, panią Kruk, panią Lichocką żeby ratowali resztki swojego honoru jeśli go mają i nie przywracali Jacka Kurskiego do zarządzania Telewizją Publiczną. To nie jest osoba która powinna w mediach publicznych pełnić jakiekolwiek kierownicze funkcje. Tu potrzebujemy dziennikarzy, a nie polityków”.

Zobacz też: Kantar: duży spadek poparcia dla Dudy, rosną notowania Hołowni i Bosaka [SONDAŻ]

Jacek Kurski wraca do zarządu Telewizji Polskiej. Nie zgadzamy się na kpiny z obywateli!

Publiée par Bosak2020 sur Vendredi 22 mai 2020

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz