„Polacy zasługują na kogoś spoza politycznie poprawnego systemu, na lepszy wybór niż Rafał Trzaskowski czy Andrzej Duda” – powiedział w sobotę kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak. Zwrócił uwagę, że zależy mu na ewolucyjnym rozwoju polskiej tradycji, nie zaś na odrzucaniu jej w imię źle pojętej nowoczesności.

Kandydat Konfederacji na Prezydenta Krzysztof Bosak powiedział w sobotę, że Polacy zasługują na lepszy wybór, niż kandydaci wywodzący się z poprawnego politycznie systemu – Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że zależy mu na ewolucyjnym rozwoju polskiej tradycji, a nie na jej odrzuceniu w imię źle pojmowanej nowoczesności – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

W sobotę odbyła się konwencja wyborcza Bosaka, która została zorganizowana w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie. Krzysztof Bosak pozdrowił „wszystkich tych, do których udało mu się dotrzeć podczas kampanijnego objazdu po Polsce oraz tych, do których nie udało mu się dotrzeć – z powodu epidemii koronawirusa”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zaznaczył, że „widzi nadzieję na lepszą politykę, politykę od nowa”.

Podkreślił, że wybór miejsca konwencji był spowodowany faktem, że chce być blisko ludzi, „bo jego polityka jest w oparciu o ludzi i ich oczekiwania”.

Bosak powiedział, że pokonanie kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowskiego jest jego celem, ponieważ tylko w ten sposób może wejść do drugiej tury wyborów. „Polacy zasługują na znacznie lepszy wybór niż pomiędzy Trzaskowskim a Dudą. Polacy zasługują na kogoś spoza politycznie poprawnego systemu” – zaznaczył. Podkreślił, że nigdy nie zmieni swoich poglądów.

Bosak powiedział, że „chce kraju ludzi żyjących w spokoju, zgodzie, złączonych polską kulturą i wspólnymi wartościami, mających różne wyznania i przekonania, ale nie rozwiązujących swoich sporów w taki sposób, jak w państwach zachodnich – przez obalanie pomników historycznych”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Chcę kraju ludzi nie odrzucających swoich korzeni i swojej wiary, nie upokarzających swoich autorytetów. Taka jest większość Polaków, która chce normalności i zdrowego rozsądku” – powiedział. Wyraził przekonanie, że „większość Polaków chce ewolucyjnego rozwijania polskiej tradycji, a nie odrzucania jej w imię źle pojętej nowoczesności”.

Podkreślił, że zależy mu na suwerenności Polski. Skrytykował przekazywanie kolejnych kompetencji Brukseli.

Wiceprezes Ruchu Narodowego zaapelował do swoich wyborców o docieranie do niezdecydowanych i przekonywanie ich do jego programu.

Zobacz także: Bosak: Nie ma szans, by Konfederacja poparła Trzaskowskiego

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz