Podczas czwartkowego posiedzenia sejmu poseł Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji na prezydenta Polski przekonywał, że obóz rządzący zamiast pomóc kredytobiorcom zajmuje się płynnością sektora bankowego.

Zdaniem Krzysztofa Bosaka, posła Konfederacji i kandydata tej partii na urząd prezydenta Polski, rząd Prawa i Sprawiedliwości zamiast pomóc przedsiębiorcom, bardziej przejmuje się sytuacją sektora bankowego.

“W Tarczy Antykryzysowej są nakładane obowiązki na wszystkich, na obywateli, na przedsiębiorców, na administrację, a jest tylko jeden sektor w Polsce, na który nie nakładane są żadne zobowiązania” – informował z mównicy sejmowej. “To sektor bankowy. Czy to przypadek? Wydaje się, że nie”.

Zobacz też: Radosław Sikorski zakłócił konferencję prasową Krzysztofa Bosaka [+VIDEO]

Poseł Konfederacji zwrócił się także do wicepremier Jadwigi Emilewicz. Jego zdaniem nie wywiązała się ona z zapowiedzi wprowadzenia kilkumiesięcznych wakacji kredytowych.

“Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów… proponował żeby wprowadzić aż roczne wakacje kredytowe, ja w swojej propozycji zaproponowałem żeby wprowadzić półroczne wakacje kredytowe. Pani wicepremier Emilewicz zdawała się sugerować, że rząd wprowadzi przepisy o trzymiesięcznych bezpłatnych wakacjach kredytowych. Gdzie jest ta ustawa?” – pytał kandydat na prezydenta.

Zobacz też: Krzysztof Bosak: Domagamy się uczciwych wyborów dla Polonii [+VIDEO]

Według posła, rząd Zjednoczonej Prawicy przedstawia społeczeństwu ogólnikowe informacje, które nie odbiegają od wiadomości podawanych przez portale ekonomiczne. “Mówmy o istocie sprawy. W tej chwili są dla banków żniwa ponieważ wielu obywateli ma nóż na gardle i można robić to co banki lubią najbardziej, na przykład naliczać dodatkowe opłaty za odroczenie rat”.

Zobacz też: Krzysztof Bosak: Prezydent Andrzej Duda weźmie udział tylko w jednej debacie

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply