W ciągu ostatniej doby w Rosji wykryto aż 11 231 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W ten sposób Rosja stała się piątym państwem na świecie pod względem liczby zarażonych.

Jak podała w czwartek agencja Interfax, powołując się na rosyjski sztab ds. walki z epidemią, w ciągu ostatnich 24 godzin w Federacji Rosyjskiej wykryto 11 231 nowych przypadków COVID-19. Oznacza to wzrost liczby zachorowań o 6,8% w ciągu doby.

Od początku epidemii w Rosji zachorowało już 177 160 osób. Jak stwierdza Interfax, dynamika rozprzestrzeniania się epidemii sprawiła, że w ciągu ostatniej doby Rosja przegoniła pod względem liczby zachorowań aż dwa kraje – Niemcy (168,1 tys. przypadków) i Francję (174 tys. przypadków). Więcej zachorowań zanotowano tylko w USA (1 mln 228,6 tys.), Hiszpanii (220,3 tys.), Włoszech (214,4 tys.) i Wielkiej Brytanii (202,3 tys.).

Epicentrum epidemii w Rosji jest Moskwa, w której zachorowało już 92 676 osób. W ciągu ostatniej doby wykryto 6703 przypadki, co jest anty-rekordem rosyjskiej stolicy. Dzisiaj mer Moskwy Siergiej Sobianin ogłosił, że generalna kwarantanna w mieście zostanie przedłużona do końca maja.

Liczba zgonów w Rosji z powodu COVID-19 zwiększyła się od wczoraj o 88. Według oficjalnych statystyk od początku epidemii w Rosji koronawirus zabił 1625 osób. 23 803 pacjentów uznano za wyleczonych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w rosyjskim rządzie

Kresy.pl / Interfax
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz