W środę podczas konferencji prasowej Krzysztof Bosak komentował nowe obostrzenia w poruszaniu się. Kandydat na prezydenta twierdzi, że rząd traci powagę.

Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta Polski komentował w środę nowe obostrzenia wprowadzone w związku z pandemia koronawirusa. Poseł uważa, że część przepisów wprowadzanych przez rząd jest absurdalna i prowadzi do utraty powagi rządu. Jego zdaniem, nowe zakazy są wprowadzane bez podstawy ustawowej.

Zobacz także: Bosak: Kidawa-Błońska jedynie szuka pretekstu, by wycofać się z kampanii z twarzą

“Dwa ponure żarty rządu na prima aprilis: dziurawa “Tarcza” i nowe absurdalne ograniczenia w poruszaniu się!” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Poseł mówił, że budowanie dystansu społecznego jakie zaproponował rząd jest niemożliwe w wielu przypadkach. W celu ukazania tych trudności przytoczył kilka przykładów. “Nastolatka z Bolesławca, która zapytała na facebooku Pana premiera w jaki sposób ma przestrzegać tych obostrzeń jeżeli jej tata jest kierowcą, a jej mam przez 13 godzin pracuje w aptece” – przekazywał mediom. “Czy ona nie może wyprowadzić nawet psa?” – pytał.

Kandydat na prezydenta stwierdził, że wiele młodych osób zaangażowało się w lokalną pomoc dla osób w grupie ryzyka. Przez nowe obostrzenia, Ci którzy nie mają ukończonego 18 roku życia nie będą mogli pomagać w taki sposób jak do tej pory. “Są organizacje młodzieżowe, które zaangażowały się w tej chwili w pomoc osobom starszym z grupy ryzyka. Jedną z nich jest Młodzież Wszechpolska z której ja się wywodzę. W nich działają głównie osoby w wieku nastoletnim”.

Bosak uważa, że niezrozumiały jest także przepis o odstępie między ludźmi, którzy i tak mieszkają razem. “Oczywiście już zauważony przykład przez internautów. Mąż i żona, którzy razem w mieszkaniu mieszkają, robią wszystko, śpią – wyjdą na ulicę i muszą zachować dystans”.

Zobacz także: Bosak: Nowe obostrzenia mają na celu jedynie maskowanie braku strategii i wizji rządu

Zdaniem posła w tych obostrzeniach “zostały przekroczone granice zdrowego rozsądku”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kojoto
    Kojoto :

    PiS odstawia szopkę dla kretynów, problem w tym, że te rządowe kretynizmy, mogą się większości społeczeństwa spodobać… Coż, jak w takim Narodzie ma wygrać rozsądny kandydat, którym jest Bosak, lub Konfederacja ogólnie…? No nie bardzo wiem. Poźyjemy zobaczymy. Ale tym bardziej rozumiem, umiarkowane poparcie Konfederacji i Bosaka dla obrony przez tzw “Wirusem”. Inaczej do “średnio wykształconych” nie dotrze się w ogóle.