W piątek Straż Graniczna odnotowała 347 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Straż Graniczna poinformowała w sobotę, że dzień wcześniej odnotowano 347 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 4 nielegalnych imigrantów (3 obywateli Konga i 1 obywatela Syrii), pozostałym próbom zapobieżono.

Za pomocnictwo zatrzymano 6 cudzoziemców: 2 obywateli Syrii, 2 ob. Ukrainy i 2 ob. Gruzji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Dzień wcześniej, w czwartek, funkcjonariusze odnotowali 271 prób nielegalnego przekroczenia tego odcinka granicy.

W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba osób nielegalnie przekraczających granicę Polski od strony Białorusi. Od miesiąca grupa imigrantów koczuje przy polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny. Osoby te chcą nielegalnie przekroczyć ją w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Są powstrzymywani przez strażników granicznych i żołnierzy Wojska Polskiego. Na początku września br. Straż graniczna informowała, że tylko w sierpniu br. miało miejsce 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski od strony Białorusi.

Zobacz także: Szef MSWiA: Zmarły imigrant miał zażyć tabletkę, którą dostał od białoruskiego żołnierza

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek szef MSWiA Mariusz Kamiński informował, że w najbliższych dniach około 500 żołnierzy zostanie oddelegowanych do ochrony granicy. Dodatkowo Podlaski Oddział SG otrzyma osiem nowoczesnych samochodów.

W niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie ze Strażą Pożarną i Policją przez kilka godzin prowadzili akcję ratowniczą na bagnach w pobliżu polsko-białoruskiej granicy, gdzie ugrzęzło 8 nielegalnych imigrantów.

Zobacz także: Szef MON: Na granicy z Białorusią zbudowano już 80 km ogrodzenia o wysokości 2,5 metra

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Osoby niszczące niszczące zasieki na granicy z Białorusią nie pójdą do aresztu

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu na granicy polsko-białoruskiej zauważono białoruskich funkcjonariuszy lub żołnierzy, którzy nie należą do służb granicznych tego kraju. Niektórzy z nich dysponują bronią snajperską.

W w czwartek Straż Graniczna ujawniła zdjęcia z telefonów nielegalnych imigrantów zatrzymanych po przekroczeniu granicy. Wynika z nich, że mężczyźni pojawili się na Białorusi jako turyści.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz