„Clinton przyznał się do częstych kontaktów z narkotykami, jest chorobliwym erotomanem, jest to człowiek absolutnie nie będący żadnym autorytetem w żadnej dziedzinie” – uważa Marian Kowalski.

Elita rządząca Stanami Zjednoczonymi nie ma zielonego pojęcia o tym, co dzieje się w reszcie świata. Dla nich Stany Zjednoczone to jest wręcz centrum wszechświata i tylko oni posiedli całą wiedzę. Tymczasem nie mają wiedzy nawet o historii czy geografii. Kiedy Bill Clinton był jeszcze prezydentem, to przylatując do Słowenii, w czasie powitania na lotnisku, podziękował za tak serdeczne przyjęcie na… Słowacji. Clinton przyznał się do częstych kontaktów z narkotykami, jest chorobliwym erotomanem, jest to człowiek absolutnie nie będący żadnym autorytetem w żadnej dziedzinie. Doprowadził tylko do kompromitacji Stanów Zjednoczonych. To właśnie za jego rządów doszło do pacyfikacji Serbii przy pomocy armii amerykańskiej. Jego polityka, jego wypowiedzi, całkowicie go dyskredytują– mówi Marian Kowalski w rozmowie z portalem KRESY.PL.

Były kandydat na prezydenta RP odrzuca także tezy Clintona, że Polska powinna być wdzięczna USA za to, że „walczyły o naszą wolność w czasie długiej zimnej wojny”.

Mamy uzasadnione pretensje do Amerykanów, że nie wywiązali się z tego deklarowanego walczenia o Polskę. Polacy liczyli na to, że Amerykanie nie dopuszczą do okupacji Polski przez Związek Sowiecki. A tymczasem Amerykanie wówczas zawiedli. Sprzedali nas Stalinowi w Jałcie. Clinton nie zna historii poczynań własnego państwa, czym całkowicie się kompromituje. Amerykanie nas zawiedli, zdradzili nas w czasie II wojny światowej. Jedynym „światełkiem w tunelu” była polityka Ronalda Reagana, ale widzę, że następców Ronalda Reagana darmo oczekiwać– stwierdza Marian Kowalski.

Lider Narodowców RP ostrzega jednocześnie przed nieprzemyślaną reakcją na wypowiedzi takie jak ta Clintona.

Powinniśmy zachować dużą powściągliwość w reakcjach, ponieważ teraz walczymy o być albo nie być dla polskiego bezpieczeństwa ze strony USA. Nie wiemy kto wybory wygra, a bezpieczeństwo musimy mieć zapewnione na bazie relacji dwustronnych, a nie przez jakieś bliżej nieokreślone NATO. Ja bym jednak wywierał naciski za pomocą Polonii. Głosy Polonii w wyborach mogą być o wiele cenniejsze niż reakcja polskiej dyplomacji. Oczywiście należy wydać jakiś komunikat, ale polski rząd nie powinien walić pięścią w stół. Należy uruchomić siłę polskich wyborców w Stanach Zjednoczonych i to oni powinni rzucić na kolana demokratów– uważa Kowalski.

Były kandydat na prezydenta Polski zwraca także uwagę, że po najbliższych wyborach za oceanem możemy mieć bardzo trudne stosunki z Waszyngtonem. Zwłaszcza jeśli wygra Hilary Clinton.

Nie mam złudzeń. Sprawa polska będzie traktowana znowu jako trzeciorzędna, tak jak za Obamy. Nie będziemy mogli liczyć na żadne poważne wsparcie militarne Waszyngtonu. Pozostaniemy osamotnieni zarówno ze strony USA jak i Unii Europejskiej. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że polski interes narodowy będzie zagrożony, jeśli zwycięży Hilary Clinton. Wiele znaków zapytania jest także jeśli chodzi o pana Trumpa. Mamy o nim informacje wyłącznie ze źródeł mu nieprzychylnych, możemy więc być tak samo niedoinformowani jak Clinton w sprawie Polski. Zasięgnąłem opinii o Trumpie u moich amerykańskich znajomych i mogę powiedzieć, że Trump jest jako polityk całkowicie enigmatyczny dla wszystkich. Czyli na dwoje babka wróżyła: jak będą demokraci, to przegraliśmy już teraz, jak będą republikanie i Trump – nic nie wiadomo. Czyli jednak lepiej liczyć na Trumpa bo jest jakaś niewiadoma– uważa Kowalski.

Przeczytaj także: Bill Clinton określa Polskę i Węgry jako dyktatury [+VIDEO]

Przeczytaj także: Szydło o Clintonie: Powinien Polskę przeprosić

Przeczytaj także: Wicepremierowi przykro z powodu słów Clintona

Przeczytaj także: Węgry odpowiadają Clintonowi

Przeczytaj także: Ziemkiewicz: Konserwatywna Polska nie potrafi zbudować skutecznego lobby w Ameryce

Przeczytaj także: Polscy politycy o wypowiedzi Clintona

tg/KRESY.PL

26 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. marcink
  marcink :

  Nie możemy obrażać się na Clintona, bo coś tam złego powiedział o Polsce, ale możemy pogadać z Trumpem o tym, co obieca Polsce, za poparcie go przez Polonie, a raczej moglibyśmy, gdyby lobby Polonijne istniało. No cóż może w następnych wyborach.

 2. leszek1
  leszek1 :

  Sluszne slowa Panie Marianie. Donald Trump jest zainteresowany zbudowaniem silnej NIEZALEZNEJ USA. Dlatego nie bedzie chcial wojny z Rosja. To dobry znak, ale nie znamy reakcji Putina na sytuacje kolejnego resetu. W kazdym razie silna, niezalezna USA, lezy w interesie Polski, a USA wystawiajaca Polske jako tarcze strzelnicza, na odstrzal Rosji raczej nie jest naszym sprzymierzencem.

 3. jaksar
  jaksar :

  ten Kowalski przypomina mi swoim zachowaniem nieco hitlera w jęgo początkowej karierze, dać mu tylko wąsika a na glacę założyć perukę z grzywką na lewo i może grać główne role w filmach o dyktatorze i zbrodniarzu austro-niemieckiej Germani 😉
  A poważniejk, jak widzę wyraz twarzy tego kilkunastoletniego chłopca na drugim planie, to naprawdę uważam, że ten facet jest dla naszej młodzierzy niebezpiecznym typem. Robie pranie mózgów dzieciom ! Takich fanatyków powinno się trzymać z dala od naszej młodzierzy!

  • marcink
   marcink :

   Panie Jaksar jest pan podobno mieszkańcem Lwowa i panu Nasz M.Kowalski przypomina Hitlera a Wasz umiłowany Petro Poroszenko i inni gloryfikatorzy UPA to bez skojarzeń? (Mat. 7:3): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?

  • zefir
   zefir :

   „jaksar”:Nie dziwota,że jako miłośnik Banderlandu nachodzą cię skojarzenia z Adolfem.Większych jego fanatyków niż w Banderlandzie nigdzie nie znajdziesz.Marian swoją glacą i posturą przypomina raczej Benito,zbędne są te wąsiki,peruka i przedziałek.A tak ,również z powagą,to nie martwią mnie patriotyczne przesłania Mariana.Poważnie zaś zamartwiają mnie systemowe prania mózgów młodzierzy i dzieci ukraińskich przez faszyzujące państwo upadlińskie na wzór właśnie tego austro-niemieckiego germaństwa.

 4. baciar
  baciar :

  MARIAN moze i zwykly prosty człowiek ale niestety mówi taką prawde która dla wielu jest nie wygodna przede wszystkim dla ludzi którzy maja gdzieś patriotyzm a liczy sie zysk za wszelka cene ale niestety lata POsrane wyprały dobitnie mózgi co nie którym i dla tego spada na niego taka krytyka

 5. jaksar
  jaksar :

  skoro wam „hujnia” w Polsce nie pasuje i taka jest zła, to może i dobrze, że nas tam szybko nie będzie?
  Ale obiecuję wam jedno, wejdzie putinówka do Kijowa to ukraińcy do Krakowa, i to nie ci normalni, co się polityką nie interesują, nie Polacy z kresów (uważani przez ruskich za sojuszników w walce z ukraińskimi nazistami), którzy mimo ciężkiej sytuacji tutaj zostaną , ale ci których nazywacie upańcami, ci z batalionów ochotniczych z prawego sektora, Ajdara, UPA-OUN i innych. Nam szczerze powiedziawszy to na rękę, pozbędziemy się nacjonalistów a Europa i tak będzie pchała miliardy by odbudować to co swoją polityką na wschopdzie wyrządziła. Już teraz nie potraficie sobie poradzić z Ukraińcami w Przemyślu, Tomaszowie Lubelskim i we Wrocławiu, jak chcecie sobie poradzić jak się u was pojawi kilkaset tysięcy obywateli Ukrainy w tym kilka lub kilkdziesiąt tysięcy nacjonalistów? Za pięć lat wasze siostry i córki będą rodziły Ukraińcom synów a wy wykastrowane kacapy w nagrodę jeszcze dacie 500zł na dziecko!
  Na marginesie, jeżeli się wam wydaje, że zachód przyjmie z Polski falę emigracji Ukraińskiej to się mylicie, odwdzięczą się wam za arabów 🙂

   • jaksar
    jaksar :

    złorzeczę ? przeciwnie, ostrzegam, że jeżeli się coś nie zmieni, jeżeli takich popaprańców jak upadlina nie pogoni się do ich mocodawców w Moskwie a w Polsce będzie się ciągle podjudzało Polaków przeciwko Ukraińcom, to dojdzie do tego, że Ukraina znajdzie się ponownie pod zarządem Moskwy a wówczas wszyscy Ci, którzy w tej chwili walczą z moskalami, których ona ściga wyjadą do Polski. Jaki to element ? chyba nie muszę się powtarzać a co to dla Polski oznacza ? chyxba każdy może to sobie wyobrazić. To będą ludzie zdegenerowani przez wojnę, rzczarowani, podatni do rozwiązywania porachunków pięścią i bronią… Dla wielu nacjonalistów Ukraińskich, część wschodnich terenów Polski to Ukraińskie ziemie i będą próbowali je znacjonalizować. Dla nas, Polaków na Ukrainie nic się nie zmieni, kto wie, może nawet będzie nieco lepsza sytuiacja ponieważ moskale pogonią neo-upowców i skrajnych nacjonalistów. W interesie Polski jest dogadanie się z Ukrainą, wsparcie moralne w walce z moskalem a na tej bazie rozwiązać problemy nas dzielące. Kto wie, może wówczas byłaby możliwość pochylenia się razem nad grobami ofiar zbrodni Wołyńskiej i Polskimi i Ukraińskimi i wspólnie budować nowy antyrosyjski blok.
    W tej chwili Polska jest rajem gospodarczym dla Ukraińców jak dla Polaków jest Anglia i Niemcy, Ci co przyjeżdżają zajmują miejsca tych Polaków którzy wolą na zachodzie zarabiać na rodzinę i wzbogacać obce skarbce… U nas jest wielu bardzo dobrze wykształconych techników i inżynierów w wielu sferach gospodarczych którzy dla Polski mogli by być ogniwem do skoku gospodarczego. Polscy studenci fizyki, matematyki, informatyki po zdaniu egzaminów uciekają na zachód stąd do tej pory Polska gospodarka nie była w stanie stanąć na nogi. Kiedyś budowały Polskie stocznie statki dla ZSRR cywilne i wojskowe a dzisiaj nie są w stanie zbudować jednego sprawnego patrolowca a co dopiero fregaty. Ukraina prowadzi wojnę z Rosją a nie ze starcami, kobietamni i dziećmi, ludzie w Donbasie mają dość tej awantury, znikania z ulic Łogańska i Doniecka młodych mężczyzn i dziwcząt, strachu i głodu kiedy panoszłą się rosjanie i zabierają to czeggo jeszcze nie zabrali. Mimo to, mimo ogromnych wydatków na wojnę gospodarka zaczyna ponownie stawać na nogi. żrzypżomnę w 2014 skarb państwa był pusty, były prezydent wszystko wywiózł do moskwy a kraj zostawił w długach naszpikowany ruskimi agentami. Ukraina ma potężny jak na warunki środkowo-wschodnio-europejskie potencjał który we współpracy z Polską mogłaby wykorzystać do budowy „nowego Bałto-Słowiańskiego związku Państw”. Polska przez 25 lat swój potencjał wyprzedała, dała sobie wydrzeć i na tych doświadczeniach chcielibyśmy by do tego na Uklrainie nie doszło. Chcielibyśmy by Antonov budował Polsko-Ukraińskie samoloty, Motor Sicz, Polsko-Ukraińskie śmigłowce, Ukroboronprom z PGZ SA i z innymi podmiotami mogły by stworzyć koncern zbrojeniowy w dziedzinach rakietowych, pancernych, przemysłu ciężkiego, elektroniki itd..itd…
    W Polsce jest wiele zakładów produkujących elementy dla przemysłu które do tej pory dla Ukrainy budowali Rosjanie a Ukraina od lat dostarczała dla moskali nie tylko rakiety nośne w tym słynne nośniki głowic nuklearnych i silownie dla okrętów ale i sprzęt wojskowy pod klucz.
    Spajając obie gospodarki można by naprawdę stworzyć niesamowicie silną gospodarczo unią Bałto-Słowiańską ale żeby tak było, trzeba się pozbyć po obu stronach plujących jadem prowokatorów. Zapewniam, że nie dojdzie do porozumienia z Polsdką i Polakami a uda się utrzymać w miarę niezależną od Rosji Ukrainę, miejsce Polski zajmą Niemcy, oni nigdy nie dają kasę i nie angażują się w konflikty gdzie nie widzą własnych korzyści!

    • marcink
     marcink :

     W Twojej wypowiedzi jest sporo racji ale… jak mamy dogadać się z Ukraińcami skoro kult UPA stał się oficjalna religią? Ktoś chce skłócić Polaków i Ukraińców ale by uniknąć tego musi być chęć po obu stronach a jak widać na Ukrainie nie patrzy się na uczucia Polaków i chętnie ulega prowokacjom. Gdyby to ode mnie zależało to za każdy przejaw banderyzmu (np flaga UPA w samochodzie) na terenie RP karałbym mandatem 10-20 tyś zł + 10-20 letni zakaz wjazdu na terytorium RP + utrata (dożywotnia) karty Polaka.
     Co do gospodarki Ukrainy i Polski to masz rację, że unia tych państw to zły sen Rosjan i Niemców ale oba te kraje zabezpieczyły się na taką ewentualność właśnie tym, że EuroMajdan stanął pod flaga UPA to zabezpieczyło świat przed możliwością powstania w europie jakiejś figury na geopolitycznej szachownicy. Piszesz o Polsko-Ukraińskich samolotach? Zapewne imienia Bandery? Ja Cię zapewniam, że zanim miejsce Polski zajmą Niemcy Ukraina, będzie tylko republika Radziecką. ONZ oficjalnie uznał, ze wojna w Donbasie to wewnętrzna sprawa Rosji.
     Tak więc niby jesteś Polak ale przestrzegasz Nas przed tym byśmy się nie skłócili z Ukraina mimo, że Ukraina pluje nam w twarz? Sorki chcesz przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, pogadaj z Ukraińcami o zmianie swoich bohaterów?

    • zefir
     zefir :

     Przyznaję „Jaksar”,że swymi wielowątkowymi wywodami wzbudzasz we mnie kontrowersyjne refleksje.1/Jakoś dziwnie utożsamiasz sprawy Ukrainy ze sprawami Polski-to jednak różne parafie.Nie dam sobie wmówić,że życzliwość Polaków dla probanderowskiej Ukrainy jest warunkiem zachowania jej niepodległego bytu i uniknięcia tego „zarządu Moskwy”.Wiele refleksji historycznych wskazuje jednoznacznie na dominację ukraińskiej nienawiści do Lachów,oraz ukraińską wolę uwolnienia się od wszystkiego co z Lachami związane,z upodobaniem mordów i grabieży na Lachach.Tą,już historyczną świadomość Polacy mają zakodowaną w sobie,zaś profaszystowska praktyka dzisiejszej Ukrainy tylko umacnia tą świadomość i przekonanie .2/Podnosisz ten „element”szantażu i jego zagrożenie dla Polski-jesteśmy tego świadomi.Należy również zwrócić uwagę,że ten „element”,ci „zdegenerowani przez wojnę,rozczarowani,podatni do rozwiązywania porachunków pięścią i bronią”,to przecież śmietanka rewolucyjnego majdanu godności,będąca kopią antypolskiego OUN i zbrodniczego UPA od wideł,siekier,itp.To jest ostoja tego banderowsko-oligarchicznego reżimu Ukrainy zrodzonego w wyniku nieodpowiedzialnego zamachu stanu,na swój ukraiński rachunek.Nie leży w interesie Polski i Polaków wchodzenie w układy z potomkami morderców swych Rodaków,bałwochwalonych w dzisiejszej Ukrainie. 3/Bajdurzysz o wojnie.Formalnie to banderowsko-oligarchiczna junta Ukrainy prowadzi wojnę wewnętrzną ze swymi rosyjskojęzycznymi obywatelami Donbasu,w tym ze starcami,kobietami i dziećmi,które są najliczniejszymi ofiarami.Nie ma stanu wojny między Rosją i Ukrainą,nikt jej nie wypowiadał.Odpowiedzialność za tą wewnętrzną wojnę ponosi kijowska junta.To u swego zarania ta junta,będąc w rewolucyjnym amoku,dokonała zamachu na prawa językowe rosyjskojęzycznych,którym zamierzała narzucić swe banderowskie porządki.Wszystko co póżniej,a co nazywasz wojną, to obrona swych praw i swej godności przez obrońców Donbasu. 4/Dużo rozwodzisz się nad wadami tego polskiego „raju gospodarczego dla Ukraińców”,który nie jest w „w stanie zbudować sprawnego patrolowca,a co dopiero fregaty”.Nie polemizuję,gdyż to tylko sprawa wyboru hierarchii celów.Jak to mówią : jeden lubi banany,zaś drugi jak go wszy gryzą.Czyżby tych Ukraińców wszy gryzły,że tak masowo ciągną jak ćmy do światła,do tego niesprawnego raju? 5/Dajesz wyraz swego zachwytu nad potęgą ukraińskiego potencjału przemysłowego i możliwości b.dobrze wykształconych młodych Ukraińców.Nic więc nie stoi na przeszkodzie by Ukraina potęgą gospodarczą i ostoją dobrobytu była.Do dzieła więc Panie „Jaksarze”.Swoją drogą masz mętne wyobrażenia o mechanizmach rozwoju gospodarczego i pewnie dlatego szukasz polskich frajerów do pomocy. 6/Stosujesz różne propagandowe chwyty,w tym niemiecki i rosyjski.Nie będę się nad tym rozwodził.Wspomnę tylko,że w ostatnim stuleciu Polacy doznali wielu krzywd od Niemców i sovietów.Problem jednak w tym,że wśród tych sovietów,oprócz Rosjan dominowali szczególnym okrucieństwem właśnie Ukraińcy.

 6. leo69
  leo69 :

  Jaskar – to nie jest polak. To zapewne pokurcz upadliński. Wyrażnie widać i „słychać” w jego wypowiedzi. Prawdopodobnie nierób i lewus jak niestety wielu upadlińców. Przeżarty pretensjami do wszystkich , jak upadlinskie „elity” Potomek chłopów rezunów , cham zbuntowany. Ukraina zaczynają się w okolicach kijowa. Jaskar to gad niewdzieczny , nie mogacy wybaczyć polakom i Polsce , że jego dziadowie nie zdechli z głodu w latach trzydziestych XX wieku. I będzie jeszcze chujło straszył „hierojami „z ATO. To nie ” hieroje” tylko zapijaczeni impotenci z przeżartymi wódą i prochami móżczkami. Niech przyjdą , już nie bedzie tak jak w Generalnym Gubernatorstwie – kutasie złamany. Nikogo nie zamordujecie , ani żadna polka z wami sie nie zada. Krzyżujcie się u siebie , jeżeli potraficie , Nie liczcie na to że macie u nas – Tymów, Huków, Siemoniaków, Syczów i innych potomków rezunów.

 7. leo69
  leo69 :

  I jeszcze jedno . Nie możemy sobie poradzić z upadlińcami w Przemyślu, Tomaszowie i Wrocławiu.??? Podnieście łeb to zobaczycie !! pokurcza , Tu dajesz upadlińcu dowód , że jesteście banderowskie pokurcza niegodni ani wspólczucia ani , żadnej pomocy. Bo jak tylko się otrząśniecie to macacie za widłami.

  • jaksar
   jaksar :

   a potraficie? w Przemyślu organizwane są marsze pojednania na których jest nie tylko prezydent ale i masy mieszkańców a Wy co potraficie ? jedynie na portalach opluwać i wyzywać !
   W Tomaszowie i w Bieszczadach postawiono pomnik „poległym” upowcom i co ? stoi nadal, pielęgnują go nawet mieszkańcy danej miejscowości a tacy jak wy co robią ? jedynie się wściekają i plują jadem na portalach jak ten. Sejm zamierza uczcić jednego z największych Ukraińskich polakofobów i co ? nawet w prasie na ten temat się nie dyskutuje. We Wrocławiu były niedawno trzy wesela Polek z Ukraińcami…nie było protestów a piwo i tańce… I co Ty mi tu mówisz o waszej (nacjonalistów) gotowości walki rasowej- o co ? To wasze rządy tak z prawej jak i lewej stwarzają warunki do tego, że do Polski zaczyna coraz więcej Ukraińskich nacjonalistów przyjeżdżać, to wy wybraliście po-pisowsko-klatolickie partie a nie my poza granicami Polski. Polak czynem a nie niewyszczekaną mordą w anonimowej sieci walczy tak jak to wy tutaj robicie ! Chcecie zachowania Polskiego Lwowa? gdzie byliście jak kilka tygodni temu maszerowaliśmy ulicami dając znak, że jesteśmy na swojej ziemi? Siedzieliście jak szczury przy kompach i wypisywaliście obraźliwe komnentarze do każdego artykułu na temat Ukrainy !