Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców związaną z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych – poinformował w środę prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Do inicjatywy prezydenta bardzo szybko przyłączyła się Komisja Nadzoru Finansowego.

We wtorek odbyło się spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zwołane przez prezydenta. Dotyczyło współdziałania i zapobiegania zakażeniom koronawirusem.

Komisja Nadzoru Finansowego szybko zareagowała na zapowiedź Andrzeja Dudy. “Bardzo cenna i potrzebna inicjatywa w obliczu obecnej sytuacji. Jako UKNF z pewnością przyłączymy się do prac w celu jak najszybszego wypracowania optymalnego rozwiązania, opartego o szeroki konsensus wszystkich interesariuszy” – podał na Twitterze przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rząd poinformował we wtorek o odwołaniu wszystkich imprez masowych na terenie Polski. W środę podjęto z kolei decyzję zgodnie z którą, od czwartku 4,58 mln uczniów z 24 tys. szkół w całym kraju nie będzie miało lekcji. Od poniedziałku zaś, szkoły i uczelnie zostaną zamknięte. Zamknięte zostaną także przedszkola.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Polsce 4 marca.

pap / twitter / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply