Policja w Korei Południowej zatrzymała 279 osób za rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat szczepionek przeciwko Covid-19, m.in. za twierdzenia o “chipach w szczepionkach” oraz ich “wpływie na geny” – poinformował dziennik “Korea Times” w piątek.

W ostatnich dniach przedstawiciele władz oraz eksperci medyczni wyrażali zaniepokojenie związane z falą dezinformacji w kwestii bezpieczeństwa szczepionek. Policja rozpoczęła akcję zwalczania takich doniesień – PAP powołuje się na dziennik “Korea Times”. Tymczasem koreańskie ministerstwo bezpieczeństwa żywności i leków zatwierdziło w piątek drugą szczepionkę przeciwko Covid-19, preparat amerykańskiego koncernu Pfizer, do powszechnego użycia.

Południowokoreańska agencja prasowa “Yonhap” przypomina, że w Korei Płd. trwa od końca lutego kampania szczepień specyfikiem firmy AstraZeneca. Już ubiegły tygodniu zaczęto podawać preparat Pfizera pracownikom służby zdrowia z pierwszej linii walki z pandemią.

Zobacz także: Francuski minister: UE musi być solidarna w sprawie chińskich i rosyjskich szczepionek

Pierwsze dawki szczepionek podano w Korei Płd. już prawie 226 tys. osób – 0,43 proc. ludności kraju.

Jedna z osób, które zostały zatrzymane przez policję twierdziła w internecie, że “szczepionki na Covid-19 zmieniają geny”. Policja zatrzymała także 60-latkę, która rozklejała na przystankach autobusowych kartki z ostrzeżeniem o treści: “chipy w szczepionkach odbiorą ci życie”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Korea Times” przekazał, że według policji rozpowszechnianie fałszywych informacji jest zagrożone karą do siedmiu lat więzienia lub grzywną do 50 mln wonów (44 tys. dolarów).

Zobacz także: Korea Południowa: prototyp nowego myśliwca KF-X prawie gotowy

pap / en.yna.co.kr / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply