Policja w Korei Południowej zatrzymała 279 osób za rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat szczepionek przeciwko Covid-19, m.in. za twierdzenia o „chipach w szczepionkach” oraz ich „wpływie na geny” – poinformował dziennik „Korea Times” w piątek.

W ostatnich dniach przedstawiciele władz oraz eksperci medyczni wyrażali zaniepokojenie związane z falą dezinformacji w kwestii bezpieczeństwa szczepionek. Policja rozpoczęła akcję zwalczania takich doniesień – PAP powołuje się na dziennik „Korea Times”. Tymczasem koreańskie ministerstwo bezpieczeństwa żywności i leków zatwierdziło w piątek drugą szczepionkę przeciwko Covid-19, preparat amerykańskiego koncernu Pfizer, do powszechnego użycia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Południowokoreańska agencja prasowa „Yonhap” przypomina, że w Korei Płd. trwa od końca lutego kampania szczepień specyfikiem firmy AstraZeneca. Już ubiegły tygodniu zaczęto podawać preparat Pfizera pracownikom służby zdrowia z pierwszej linii walki z pandemią.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Francuski minister: UE musi być solidarna w sprawie chińskich i rosyjskich szczepionek

Pierwsze dawki szczepionek podano w Korei Płd. już prawie 226 tys. osób – 0,43 proc. ludności kraju.

Jedna z osób, które zostały zatrzymane przez policję twierdziła w internecie, że „szczepionki na Covid-19 zmieniają geny”. Policja zatrzymała także 60-latkę, która rozklejała na przystankach autobusowych kartki z ostrzeżeniem o treści: „chipy w szczepionkach odbiorą ci życie”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Korea Times” przekazał, że według policji rozpowszechnianie fałszywych informacji jest zagrożone karą do siedmiu lat więzienia lub grzywną do 50 mln wonów (44 tys. dolarów).

Zobacz także: Korea Południowa: prototyp nowego myśliwca KF-X prawie gotowy

pap / en.yna.co.kr / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz