Niemieckie władze pozytywnie oceniają skuteczność kontroli granicznych w walce z nielegalną imigracją. Kontrole m.in. na granicy z Polską zostaną utrzymane przynajmniej w pierwszym okresie 2024 roku – zapowiada szefowa MSW Niemiec.

Szefowa MSW Niemiec Nancy Faeser (SPD) zapowiedziała przedłużenie kontroli na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią o co najmniej dwa miesiące po 15 grudnia 2023 roku – podał w piątek portal Deutsche Welle. Wyraziła opinię, że ta forma przeciwstawiania się nielegalnej imigracji jest efektywna.

“Nasze działania są skuteczne. Z powodzeniem walczymy z pozbawionymi skrupułów przemytnikami, którzy brutalnie narażają ludzi na niebezpieczeństwo utraty życia” – oświadczyła Nancy Faeser.

Jak dodała, stacjonarne i mobilne kontrole są ważnym środkiem ograniczania nielegalnych przyjazdów do Niemiec i odciążania samorządów.

Na początku tego tygodnia niemiecka minister przedłużyła do 15 grudnia kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią.

Od początku roku do początku października niemieckie MSW odnotowało około 98 tys. nielegalnych wjazdów do Niemiec. 16 października br. niemieckie władze podjęły decyzję o przywróceniu kontroli na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią. Policja federalna rozpoczęła kontrole tuż po decyzji minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser.

Niemcy prowadzą też kontrole na granicy z Austrią. Wprowadzono je już jesienią 2015 roku.

Przeczytaj: Ponad 1,5 mln euro dziennie – Bild o kosztach zakwaterowania migrantów w Berlinie

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply