W środę polsko-białoruską granicę nielegalnie usiłowało przekroczyć 59 cudzoziemców. Zatrzymano również kolejnego kuriera.

Jak poinformowała Straż Graniczna, 17 maja polsko-białoruską granicę nielegalnie usiłowało przekroczyć 59 cudzoziemców. Zatrzymano również kolejnego kuriera.

Nielegalni migranci zostali ujawnieni na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w: Narewce, Mielniku, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i Płaskiej. Byli wśród nich obywatele Indii, Iraku, Iranu, Afganistanu, Syrii, Jemenu, Czadu, Erytrei, Nepalu i Mauretanii. Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Narewce zatrzymano do kontroli toyotę na dolnośląskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że kierujący nią 32- letni obywatel Gruzji usiłował przewieźć w głąb Europy Zachodniej 4 Afgańczyków, którzy nielegalnie przedostali się na terytorium Polski.

Od początku 2023 r. funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 295 osób zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

Przypomnijmy, w ubiegły weekend zatrzymano 256 cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do Polski. Zatrzymano również 6 kurierów.

88 prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano w niedzielę. Tego dnia zatrzymano też 2 kurierów. W rejonie Białowieży obywatel Gruzji przewoził 4 obywateli Afganistanu, a w okolicach Augustowa z kolei obywatel Białorusi przewiózł nielegalnie przez granicę polsko-litewską 7 obywateli Afganistanu. W sobotę ujawniono 83 nielegalnych migrantów. Również tego dnia w rejonie Białowieży zatrzymano obywatela Ukrainy. Miał odebrać 3 cudzoziemców, którzy przedostali się przez zieloną granicę. W piątek natomiast nielegalnie na terytorium Polski próbowało wkroczyć 85 osób. Na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Narewce i w Białowieży zatrzymano obywateli Ukrainy i Białowieży, którzy przyjechali po odbiór migrantów, a w okolicach Mielnika obywatela Tadżykistanu, który przewoził 5 obywateli Afganistanu.

Zdarzenia związane z nielegalną migracją zostały odnotowane na odcinakach ochranianych przez Placówki SG w: Białowieży, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych, Mielniku i Czeremsze. Ujawnieni w weekend migranci pochodzili z wielu rejonów świata. Byli wśród nich m.in.: obywatele Iranu, Afganistanu, Erytrei, Indii, Algierii, Syrii, Somalii, Sri Lanki, Pakistanu, Kuby, Etiopii, Sudanu, Kuby, Maroko, Senegalu, Egiptu, Kamerunu i Libanu.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG udaremnili w czwartek 107 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi na terytorium Polski. Zatrzymano także jednego kuriera.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży 10-osobowa grupa migrantów agresją zareagowała na brak możliwości sforsowania technicznych zabezpieczeń granicy. Polskie patrole zostały obrzucone kamieniami i gałęziami. Tym razem nikomu nic się nie stało. Czynności związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji prowadzili również funkcjonariusze z placówek w: Narewce, Krynkach, Mielniku i w Płaskiej.

W okolicach Narewki zatrzymano również jednego kuriera. Obywateli Ukrainy usiłował swoim autem przewieźć w głąb Europy Zachodniej 7 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply