Według niedzielnego wydania The Times, ukraińscy jeńcy wojenni w rozmowie z psycholog opowiedzieli o warunkach w rosyjskich obozie jenieckim w którym, jak twierdzą, zostali wykastrowani.

Jak poinformował w niedzielę The Times, dwóch ukraińskich żołnierzy, którzy dostali się do rosyjskiej niewoli, opowiedzieli w rozmowie z psycholog Angeliką Jacenko o warunkach w rosyjskich obozie jenieckim w którym, jak twierdzą, zostali wykastrowani.

Dwóch żołnierzy w wieku 25 i 28 lat opowiedziało o swoich doświadczeniach po spędzeniu odpowiednio miesiąca i trzech miesięcy w niewoli. Obaj byli częścią wymiany więźniów i wrócili na Ukrainę, zanim zostali skierowani do psychologa.

Dwaj ukraińscy żołnierze twierdzą, że byli regularnie bici, zanim pijani rosyjscy żołnierze wykastrowali ich nożem.

Jeden z nich powiedział, że było „tyle krwi”, że nie są pewni, jak przeżyli. Twierdzi, że Rosjanie powiedzieli im, że zrobili to, aby nie mogli spłodzić dzieci. Starszy z mężczyzn miał wrócić do służby w armii ukraińskiej.

Przypomnijmy, że od 28 lipca 2022 roku w sieci krąży nagranie, na którym człowiek w mundurze rosyjskiego żołnierza kastruje związanego mężczyznę w ukraińskim mundurze. Na innym nagraniu jeniec ten zostaje dobity strzałem w głowę.

Na nagraniu, które pojawiło się na prorosyjskich kanałach w serwisie Telegram i później szybko rozprzestrzeniło się w sieci, widać osoby w rosyjskim umundurowaniu torturujące związanego i zakneblowanego mężczyznę w mundurze ukraińskiego żołnierza. Jeden z oprawców, człowiek o azjatyckich rysach twarzy, noszący charakterystyczny kapelusz, obciął jeńcowi genitalia używając noża kancelaryjnego.

Po tym, jak na całym świecie rozeszły się nagrania tortur i egzekucji ukraińskiego jeńca wojennego, The Insider i Bellingcat rozpoczęły poszukiwania sprawców. Bellingcat zdołał ustalić, że na terenie sanatorium w obwodzie ługańskim doszło do znęcania się nad jeńcem wojennym i że w torturach uczestniczyli bojownicy z batalionu Achmat. Insider rozmawiał z głównym podejrzanym o uczestniczenie w torturach, zaprzeczał swojemu udziałowi.

Według śledczych w torturach brali udział bojownicy batalionu Achmat, czeczeńskiej formacji paramilitarnej służącej w rosyjskich siłach zbrojnych na Ukrainie.

Kresy.pl/The Times

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. elbezet
  elbezet :

  “..jak twierdzą”
  Cyt.
  “Według niedzielnego wydania The Times, ukraińscy jeńcy wojenni w rozmowie z psycholog opowiedzieli o warunkach w rosyjskich obozie jenieckim w którym, jak twierdzą, zostali wykastrowani.”

  Zamiast “twierdzić” mogą pokazać “nabiał”.
  Rosjanie się też nauczyli jak stosować “ukraińskie pieszczoty”.