Ostatnie trzy doby to bilans prawie 330 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Nielegalni imigranci byli agresywni i atakowali polskie patrole kamieniami. Zatrzymano też trzech kolejnych kurierów.

Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o kolejnych próbach nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, a także o kolejnych atakach cudzoziemców na polskie patrole. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki Straży Granicznej w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze.

W piątek odnotowano prawie 100 prób nielegalnego przedostania się do Polski, w sobotę blisko 120, natomiast w niedzielę 110.

“Kilkukrotnie doszło do agresywnych zachowań ze strony osób znajdujących się za techniczną zaporą. Migranci rzucali w stronę polskich patroli konarami drzew, gałęziami i kamieniami. Podczas minionego weekendu Straż Graniczna udzieliła pomocy 1 cudzoziemcowi potrzebującemu opieki medycznej. Zatrzymała również trzech kurierów. Byli to obywatele Węgier, Niemiec oraz Mołdawii” – informuje SG.

Czytaj: “Może dojść do sytuacji, gdy broń palna będzie wykorzystywana przeciwko nam” – szef Sztabu Generalnego o sytuacji na granicy

W czerwcu szef MSWiA podpisał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia tzw. strefy buforowej przy granicy z Białorusią. Zakaz przebywania obywateli w tym regionie wszedł w życie 13 czerwca br.

Niedawno w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł żołnierz 1 Brygady Pancernej ugodzony nożem przez imigranta.

Żołnierz strzegący granicy Białorusi przed migrantami został pchnięty nożem 28 maja w czasie akcji zatrzymania przekraczającego nielegalnie granicę. Do ataku doszło w rejonie Dubicz Cerkiewnych. Żołnierz Wojska Polskiego podjął działania na rzecz zatrzymania migranta przekraczającego nielegalnie granicę, ten wyjął nóż i zranił żołnierza.

Zobacz także: Aktywiści “humanitarni” pomagają imigrantom przedostawać się do Polski. Wiceszef MSWiA nie chce zabronić im wstępu do strefy buforowej

podlaski.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    To nas też czeka !!!”Codzienność niemieckiego wymiaru sprawiedliwości: Niemka została skazana za “nękanie” jednego z dziewięciu młodych mężczyzn, którzy zgwałcili 15-letnią dziewczynę w parku miejskim w Hamburgu (z których tylko jeden poszedł do więzienia). Zszokowana tą wiadomością niejaka Maya nazwała go “świnią i gwałcicielem” – i miała nadzieję, że trafi do więzienia.

    Najbardziej humanitarny sąd na świecie nie zgodził się na to – 20-letniej Mayi grozi areszt rekreacyjny i weekend w więzieniu za “potok obelg”.”