Kilkaset osób zgromadziło się w Poznaniu w marszu pamięci George’a Floyda, afroamerykanina, który zmarł w wyniku agresywnej interwencji policyjnej – poinformował w środę portal Epoznan.

Jak poinformował w środę portal, kilkaset osób w Poznaniu przeszło w marszu pamięci George’a Floyda, czarnoskórego Amerykanina, który zginął w wyniku agresywnej interwencji policji.

Organizatorzy zamieścili informacje w mediach społecznościowych, że środowe wydarzenie wyraża sprzeciw wobec nienawiści, przemocy i nadużyciom władzy. Uczestnicy maszerowali także w sprzeciwie dla „faszyzmu”.

Zobacz też: USA: Zdewastowano pomnik Kazimierza Pułaskiego. Napisy zostały już częściowo zamalowane

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Marsz rozpoczął się o godzinie 16 na placu Wolności, wszyscy uczestnicy ubrani byli na czarno, nieśli czarne transparenty z napisami „Black lives matter” czy „mamo nie mogę oddychać”.

„Spotkajmy się na Placu Wolności by w milczeniu, w spontanicznym przemarszu pamięci George’a Floyd’a – zabitego brutalnie 25 maja w  Minneapolis czarnego mężczyzny przez policjanta, wyrazić nasz sprzeciw przeciwko nienawiści, przeciwko przemocy władzy, przeciwko nadużyciom władzy, przeciwko rasizmowi i faszyzmowi” – napisali organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Policjanci w USA klękają przed protestującymi

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Marsz zakończył się pod pomnikiem ofiar Poznańskiego Czerwca część zgromadzonych położyła się na ziemi, miał to być symboliczny hołd dla zabitego w Minneapolis. Organizatorzy odtworzyli też zapis ostatnich słów zmarłego George’a Floyda.

Zobacz też: Amerykańscy policjanci zaatakowali australijskich dziennikarzy – premier Australii żąda się śledztwa [+VIDEO]

Kresy.pl/Epoznan

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Czeslaw :

  A gdzie oni byli jak 19 października 2010 r. do biura Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi wtargnął Ryszard Cyba. Mężczyzna oddał kilka śmiertelnych strzałów w kierunku asystenta europosła Wojciechowskiego Marka Rosiaka
  W dniu 21 lutego 2018 r zmarł Paweł Kulczak ugodzony nożem 18 lutego przez bandytę podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Osierocił trójkę dzieci.

 2. Avatar
  gotan :

  …Byli ale jeszcze w przedszkolu….czegóż można wymagać od niedouczonych w szkołach..?
  Większość tych nieuków …to kotestuje swoje nieumyte dredy…to ich profesorem jest pan Owsiak ze swoim „róbta co chceta”…no to i robią…kładą się na ziemi bo mózgi mają przegrzane z myślenia o narkotycznym świecie. …Później idą malować sprejem pomnik Tadeusza Kościuszki….Tak wyglądają protesty tych co posługują się językiem polski zamiast angielskiego….Trzaskowski ma dla takich specjalne Biennale ,gdzie będą uczeni jak prowadzić walkę na ulicach z policją…..Mam nadzieję,że da się okiełzać to „doborowe” towarzystwo,które uważa,że polskość to nienormalność!!!!

 3. Avatar
  jaro7 :

  trochę „mundrych inaczej” z antify,anarchistów i LGBT.Szkoda sobie nimi zawracać głowę.Gorzej jak …..nauczycielka j.polskiego p.Fiołek chce usunąć z lektur „w pustyni i puszczy ” bo jest …..rasistowska.Tu już potrzeba psychiatry lub wywalenia z pracy za szerzenie głupot.I to uczy dzieci.