Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Burmistrz Nowego Jorku Zohran Mamdani poinformował, że jego administracja analizuje możliwość zatrzymania premiera Izraela Benjamina Netanjahu, jeśli ten przyjedzie we wrześniu do miasta na sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Mamdani powiedział w rozmowie z „The New York Times”, że w tej sprawie prowadzone są „aktywne rozmowy” z prawnikami miejskiego ratusza oraz nowojorską policją. Jak zaznaczył, ewentualne działania miałyby zostać podjęte wyłącznie w granicach obowiązującego prawa.
„Uważam, że premier Netanjahu powinien znaleźć się w Hadze. Jest zbrodniarzem wojennym, któremu Międzynarodowy Trybunał Karny postawił zarzuty” – oświadczył burmistrz Nowego Jorku.
Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło ustawę zakazującą osobom poniżej 15. roku życia korzystania z mediów społecznościowych. Nowe przepisy mają wejść w życie od września i zostaną wdrożone dwuetapowo. (więcej…)
Naukowcy wykazali, że larwy drewnojada Zophobas morio, sprzedawane powszechnie jako pokarm dla gadów, ptaków i innych zwierząt, mogą służyć do szybkiego i stosunkowo bezpiecznego oczyszczania szkieletów przeznaczonych do muzealnych kolekcji.
Wyniki badań opublikowano 1 lipca w czasopiśmie naukowym „PLOS One”.
Larwy usuwają mięśnie, skórę i inne tkanki miękkie, docierając również do trudno dostępnych zagłębień czaszki. W zależności od rozmiarów preparatu proces trwał od kilku godzin do kilku dni. To o wiele krócej niż trwają standardowe procedury preparacji.
Chalil al-Hajja został nowym szefem Biura Politycznego Hamas, jak ogłosiła w poniedziałek palestyńska organizacja. Obejmuje kierownictwo w trudnej dla Hamasu sytuacji częściowej okupacji Strefy Gazy przez Izrael.
Poprzedni szef Biura Politycznego Hamasu, Ismail Hanijja zginął z rąk Izraelczyków w lipcu 2024 roku. Hanijja przez lata żył na emigracji, ale jeszcze tego samego roku zginął również Jahja Sinwar kierujący bezpośrednio strukturami organizacji w Strefie Gazy. Sam Hajja mógł podzielić ich los - był celem izraelskiego nalotu na budynek w stolicy Kataru - Dosze, gdzie przebywał wraz z kilkoma innymi działaczami Hamasu wysokiego szczebla. W maju 2007 roku izraelski nalot na jego dom rodzinny zabił siedmiu krewnych, w tym dwóch braci. W 2008 roku jego syn Hamza, bojownik skrzydła wojskowego Hamasu zginął w ataku dronów.
Podczas wojny w 2014 roku w izraelskim ataku zginął jego najstarszy syn al-Hajji - Osama, jego żona i trójka ich dzieci.
Stany Zjednoczone przeprowadziły kolejną serię ataków na Iran, uderzając m.in. w centra dowodzenia, hangary lotnicze, magazyny dronów i infrastrukturę logistyczną. Po raz pierwszy w obecnej fazie eskalacji systemy obrony przeciwlotniczej uruchomiono w Teheranie. (więcej…)
Według najnowszego sondażu INSA dla „Bilda” AfD umacnia się na pierwszym miejscu w Niemczech i ma już 8 punktów przewagi nad CDU/CSU. Na większość parlamentarną mogłyby obecnie liczyć tylko dwa układy: koalicja CDU/CSU, SPD i Zielonych albo sojusz CDU/CSU z AfD. (więcej…)
3 tys. to niewiele, jak na tak ogromne miasto, jak Kijów! To dobrze, że nazistowskiej ideologii nie poddają się Ukraińcy, przynajmniej ci z Kijowa.
te 3 tysiące to może i niewiele,ale jeśli będzie kontynuowana ta polityka historyczna przez ukrainę to z upływem czasu liczba zwolenników kultu oun-upa będzie rosła
brak tam w pierwszym rzędzie marszu JAROSŁAWApolskęZBAWA,WASZCZYKOWSKIEGO,DUDY,ŻURAWSKIEGO vel GRAJEWSKIEGO,SOROSA,BIDENA ROTSCHILDA,-kiepściuśko,Aha nie widzę tam też SAKIEWICZA,TERLIKOWSKIEGO,WILDSTEINÓW,I MICHNIKA
BANDERA BYŁ SODOMITĄ(PEDAŁEM)konfidentem niemiecko-żydowskim no i tchórzem patentowanym
Te działania są wynikiem od wielu lat braku stanowczej polityki naszego msz względem zbrodniczej upainy. Teraz jest najlepszy moment (upaina jest słaba militarnie, politycznie, gospodarczo – bankrutem) , by bezwzględnie wyegzekwować od szmaciarzy banderowskich szacunek względem pomordowanych Rodaków, uczczenia ich pamięci i stworzenie miejsc pochówku, polskiej mniejszości narodowej, Rzeczpospolitej i jej obywateli. Jednakże kolejny rząd prowadzi politykę kretyńskiego poparcia zwyrodnialców za wszelką cenę, debilnie nie oczekując niczego w zamian. Ręce opadają jak hańbią naszą ojczyznę…