Kijów: 3 tys. osób na marszu ku czci Bandery [+FOTO]

W tegorocznym marszu ku czci Stepana Bandery w Kijowie wzięło udział ponad 3 tys. osób.

W marszu z pochodniami, który odbył się pod wieczór 1 stycznia, w 107. rocznicę urodzin Stepana Bandery, wzięły udział ponad 3 tys. osób. Demonstranci przeszli ulicami Kijowa na Plac Niezależności. Na czele pochodu kroczyła dziewczyna z portretem Bandery, a za nią wielka rozwinięta flaga OUN-UPA. Wzięli w nim udział również członkowie i sympatycy neobanderowskich organizacji: m.in. partii „Swoboda”, Prawego Sektora i Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów, a także uczestnicy walk w Donbasie.

Podczas marszu wznoszono okrzyki na cześć Bandery, m.in. „Przewodnikowi ukraińskiej nacji trzykrotnie: Chwała! Chwała! Chwała!”, „Pamiętaj cudzoziemcze – tu szefem Ukrainiec”, „Bandera nadejdzie, porządek będzie”.Widoczne były również takie hasła, jak „OUN walczy o demokrację i sprawiedliwość społeczną”.Uczestnicy pochodu wzywali również władze do uwolnienia więźniów politycznych.

Unian.net / Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. patriota
    patriota :

    Te działania są wynikiem od wielu lat braku stanowczej polityki naszego msz względem zbrodniczej upainy. Teraz jest najlepszy moment (upaina jest słaba militarnie, politycznie, gospodarczo – bankrutem) , by bezwzględnie wyegzekwować od szmaciarzy banderowskich szacunek względem pomordowanych Rodaków, uczczenia ich pamięci i stworzenie miejsc pochówku, polskiej mniejszości narodowej, Rzeczpospolitej i jej obywateli. Jednakże kolejny rząd prowadzi politykę kretyńskiego poparcia zwyrodnialców za wszelką cenę, debilnie nie oczekując niczego w zamian. Ręce opadają jak hańbią naszą ojczyznę…