Władze Ukrainy postanowiły wprowadzić zakaz używania helikopterów przez najwyższych urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Informację o zakazie podała w poniedziałek agencja informacyja UNIAN. Zgodnie z nowymi reuglacjami najwyżsi urzędnicy resortu mogą używać wyłącznie transportu samochodowego. Poinformował o tym w trakcie wywiadu pełniący obowiązki szefa tego ministerstwa Ihor Kłymenko. To skutek niedawnej katastrofy w Browarach pod Kijowem.

„System bezpieczeństwa całkowicie sprawdzona. Helikoptery tej klasy [Airbus 225], której spadł w Browarach, wszystkie znajdują się teraz na lotniskach, pracują stosowni specjaliści” – powiedział Kłymenko.

Pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych dodał, że weryfikacja sprzętu może potrwać kilka miesięcy. Ukraińscy eksperci pracują wspólnie z zagranicznymi specjalistami. Mają ustalić, czy helikoptery pozostające na stanie MSW są bezpieczne. Jak długo nie powstanie raport z ich badań, tak długo będzie obowiązywać zakaz ich używania nawet przez najwyższych urzęników.

W środę w miejscowości Browary w obwodzie kijowskim doszło do katastrofy śmigłowca. W wyniku zdarzenia zginęło kierownictwo resortu spraw wewnętrznych Ukrainy. Zginęli między innymi minister Denys Monastyrski, pierwszy wiceminister Jewhen Jenin i sekretarz stanu w resorcie Jurij Lubkowicz. W wyniku katastrofy zginęło co najmniej 16 osób, w tym troje dzieci. Hospitalizowanych było 30 osób, w tym 12 dzieci. Maszyna spadła bowiem na terenie przedszkola.

Wypadek bada Służba Bezpieczeństwa Ukrainy – „rozpatrywanych jest kilka wersji tragedii, w tym: naruszenie zasad lotu, niesprawność techniczna śmigłowca, umyślne działania dotyczące zniszczenia środka transportu”.

unian.net/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz