Z prognoz gospodarczych przedstawionych we wtorek przez Komisję Europejską wynika, że gospodarka strefy euro skurczy się w bieżącym roku o 8,7 proc.

Gospodarka strefy euro ma skurczyć się w roku 2020 o 8,7 proc. – wynika z prognoz Komisji Europejskiej przedstawionych we wtorek.

Czytamy, że w roku 2021 PKB strefy euro ma wzrosnąć z kolei o 6,1 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prognozy wskazują, że w przypadku Włoch, Francji, Hiszpanii, Grecji i Chorwacji w bieżącym roku spadek PKB przekroczy 10 proc.

Według prognoz Komisji Europejskiej tegoroczna inflacja w strefie euro wyniesie 0,3 proc., a w przyszłym roku – 1,1 proc.

„Skutki wprowadzenia obostrzeń w związku z pandemią są poważniejsze niż początkowo sądziliśmy. Poruszamy się po ‚wzburzonych wodach’ i jesteśmy narażeni na kolejną falę infekcji” – oświadczył wiceszef Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Ta prognoza dobrze ilustruje, jak bardzo potrzebujemy porozumienia w sprawie pakietu naprawczego” – dodał.

„W nadchodzącym roku możemy spodziewać się odbicia, ale musimy zachować czujność w związku z różnym tempem ożywienia. Musimy nadal chronić pracowników i firmy oraz ściśle koordynować nasze polityki na poziomie UE, aby zapewnić, że wyjdziemy silniejsi i zjednoczeni” – powiedział Dombrovskis.

Zobacz także: Niemcy: Doradcy rządu: gospodarka kraju skurczy się w tym roku o 6,5 proc.

ec.europa.eu / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz