Wpis na Twitterze wywołał oburzenie wśród komentujących katolików.

Jak można przeczytać w umieszczonym dzisiaj wpisie na koncie @catholicEW, które jest oficjalnym kontem na Kościoła katolickiego w Anglii i Walii na Twitterze, “Dzisiaj jest Dzień Pamięci Osób Transpłciowych i modlimy się za wszystkich ludzi, którzy źle się czują w swojej płci, starają się to zmienić, cierpią za to i którzy byli za prześladowani, a także zabijani. Wszyscy ludzie są kochani przez Boga i doceniani w swojej danej przez Boga godności. #TDOR.”

Jak informuje internetowa Encyklopedia LGBT, “Dzień Pamięci Osób Transpłciowych został zapoczątkowany w 1999 r. przez Gwendolyn Ann Smith transseksualną graficzkę, publicystkę, działaczkę, dla upamiętnienia śmierci bostońskiej działaczki na rzecz osób transpłciowych Rity Hester zamordowanej w Allston w stanie Massachusetts.”

Wpis natychmiast wzbudził reakcje katolików komentujących na Twitterze.

“Podczas gdy musimy modlić się za każdego, kto umarł i walczyć z prześladowaniami jakiejkolwiek grupy wrażliwych ludzi, ‘Dzień Pamięci Osób Transpłciowych’ jest częścią ‘ideologicznej kolonizacji’, której katolicy nie mogą poprzeć. Jestem zaskoczony, widząc to tutaj.”

“To absolutny skandal.”

“Kto włamał się na wasze konto? Matka Boża ostrzegła nas, że w dniach ostatecznych kościół padnie ofiarą zajmowania się problemami politycznymi zamiast Ewangelią. Nawróćcie się.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Papież Franciszek musi oczyścić Kościół

kresy.pl / twitter

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply