Atak nożownika w centrum Brukseli

W centrum Brukseli napastnik krzyczący „Allahu akbar” zaatakował nożem policjanta – podają belgijskie media, powołując się na świadków zdarzenia.

Życiu policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo, nożownik, postrzelony przez policję, przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.

Jak informuje prokuratura, napastnik był już wcześniej karany, za zabójstwa i nielegalne posiadanie broni odsiedział 4 lata. Miesiąc wcześniej wyszedł na wolność. Nie są znane jego motywy działania, śledczy mają ustalić podłoże ataku terrorystycznego.

Belgijski minister sprawiedliwości Koen Geens zapowiedział, że służby zbadają wszystkie możliwe motywy działania, w tym powiązania z grupami ekstremistycznymi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Bruksela: nożownik zaatakował żołnierzy

Atak na portalu społecznościowym skomentował minister spraw wewnętrznych Jan Jambon, który napisał że był on „tchórzliwym działaniem przeciwko naszym policjantom”.

Od marca 2016 roku, gdy doszło do krwawego zamachu terrorystycznego na brukselskie lotnisko i metro, w kraju obowiązuje podwyższony stopień bezpieczeństwa.

Interia.pl/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz