Państwowa belgijska stacja RTBF podała, że w piątek w centrum Brukseli mężczyzna zaatakował żołnierzy. Według świadków, miał krzyczeć „Allahu Akbar”. Napastnik został postrzelony, trafił do szpitala w stanie krytycznym.

Jak podaje agencja Reuters, powołując się na stację RTBF, w piątek wieczorem mężczyzna zaatakował dwóch żołnierzy nożem lub maczetą. Napastnik został postrzelony i „zneutralizowany” – jak podało dowództwo belgijskiej jednostki antyterrorystycznej. Obecnie przebywa w szpitalu. Żołnierze zostali lekko ranni. Jeden z nich ma obrażenia twarzy, a drugi – ręki.

Według pierwszych informacji RTBF nie wiadomo było, czy przeżył. Później pojawiła się informacja, że napastnik żyje, ale jest w stanie krytycznym. Agencja Reuters powołała się tu na belgijskich prokuratorów. Potwierdzili oni również, że mężczyzna nie był znany z powiązań z terrorystami. Według części źródeł, napastnikiem był Somalijczyk.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rzeczniczka prasowa prokuratury poinformowała, że napastnikiem był 30-letni mężczyzna, który „nie jest znany z działalności terrorystycznej”. Na razie oficjalnie nie potwierdzono, że był to zamach terrorystyczny.

Czytaj także: Londyn: napastnik „z mieczem” zaatakował policję przed Pałacem Buckingham [+FOTO]

[AKTUALIZACJA] Napastnik nie żyje. Atak jest oficjalnie traktowany jako zamach terrorystyczny.

Reuters.com / theguardian.com / twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz