Katarski Komitet Odbudowy Gazy podpisał umowę o rozpoczęciu realizacji pierwszej fazy projektu budowy szpitala w południowej Strefie Gazy – poinformowała w sobotę agencja prasowa Anadolu.

Jak poinformowała w sobotę agencja prasowa Anadolu, Katarski Komitet Odbudowy Gazy podpisał umowę o rozpoczęciu realizacji pierwszej fazy projektu budowy szpitala w południowej Strefie Gazy

Szef Komitetu Odbudowy Gazy Mohammed Al-Emadi podpisał umowę na pierwszą fazę, która będzie kosztować 5 milionów dolarów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Całkowity koszt projektu to 24 miliony dolarów, według komitetu, który poinformował, że zostanie wdrożony w dzielnicy Sultan, w zachodniej części Rafah.

Szpital na 355 łóżek, który będzie pierwszym w Rafah, powstanie na powierzchni 50 akrów i będzie obejmował wiele budynków o różnych specjalizacjach, w tym m.in. chirurgii, chorób wewnętrznych, nerek.

Katarski Komitet Odbudowy Gazy, powiązany z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, realizuje dziesiątki projektów w Gazie, oprócz regularnej dystrybucji comiesięcznych stypendiów dla zubożałych rodzin w zablokowanej enklawie przybrzeżnej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ostatnim czasie Katar zwiększył aktywność międzynarodową, normalizując stosunki z niektórymi państwami arabskimi. Na początku stycznia, władze Arabii Saudyjskiej zadecydowały o otwarciu granicy z Katarem dla podróży lądowych, morskich i powietrznych.

Informację o porozumieniu między dwiema monarchiami Półwyspu Arabskiego podał minister spraw zagranicznych Kuwejtu Ahmad Nasser Al-Sabah. Stwierdził on, że bazując na propozycji mediującego miedzy skonfliktowanymi stronami emira Kuwejtu szejka Nawwaha „uzgodniono otwarcie przestrzeni powietrznej oraz granic lądowych i morskich między Królestwem Arabii Saudyjskiej a Państwem Kataru” -podawała Al Jazeera.

Kolejnym państwem arabskim, które normalizuje stosunki z Katarem po rozłamie z 2017 roku. „Arabska Republika Egiptu i państwo Katary wymieniły dziś, 20 stycznia dwie noty dyplomatyczne zgodnie z którymi dwa kraje zgodziły się przywrócić stosunki dyplomatyczne” – czytamy w oświadczeniu egipskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Kresy.pl/Anadolu

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz