„Ta afera może pogrzebać pewną formację polityczną, jak afera Rywina pogrzebała SLD”.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski mówił w Polsat News o możliwości powołania komisji śledczej ws. reprywatyzacji.

„Tego nie wiem, bardzo wiele wskazuje że chyba tak. Niektórzy mówią, że ta afera może pogrzebać pewną formację polityczną, jak afera Rywina pogrzebała SLD. Przez 10 lat prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz rządziła Warszawą. I wychodzi na konferencję prasową i mówi, że wszystko zależy od urzędników. Ja się bardzo martwię, że Warszawa rządzą urzędnicy”– stwierdził Karczewski.

„Jest kwestia odpowiedzialności politycznej. To potrafił robić Donald Tusk. A Schetyna tego robić nie potrafi. Konsekwencje polityczne powinny być wyciągnięte. Apeluję o to do Schetyny. Zawieszenie to minimum. Ja wcale nie wykluczam, że komisja śledcza powinna być powołana. Dużo będzie zależało od tego, jakie będą wyniki prac śledczych. Zastanawiamy się na tym. To jest kwestia przyszłości”– ocenił marszałek Senatu.

Polsat News/300polityka.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz