Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem niezalezna.pl skomentował przyjętą dzisiaj przez polski parlament nowelizację ustawy o IPN.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w rozmowie: Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszym społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia. Polska rozumie i zawsze rozumiała postawę państwa Izrael, ale, co ważne, także władze w Jerozolimie rozumieją, iż jesteśmy w sposób niebywale wprost krzywdzący stawiani w jednym szeregu z tymi, z którymi jako ogół społeczeństwa, jako państwo, prowadziliśmy walkę na śmierć i życie jako pierwsi i do końca wojny.

Czas przeciąć te wszystkie niekorzystne dla Polski, powtórzę raz jeszcze – wypływające z niezrozumienia naszych intencji, a niekiedy i z bardzo złej woli – dyskusje wokół ustawy o IPN. To właśnie zostało uczynione – powiedział Kaczyński.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ziemkiewicz o kapitulacji PiS ws. ustawy o IPN: mieliśmy nie dać ani guzika, zabrali nam całe gacie

Zdaniem prezesa PIS dzięki temu porozumieniu uzyskujemy więcej, niż byśmy byli w stanie osiągnąć dzięki zapisom nowelizacji o IPN. Dodał: Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydyfamacyjnej.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że władze Izraela, a one w kontekście spraw związanych ze zbrodniami II wojny światowej z oczywistych względów są niezwykle istotne, w całości potwierdzają polskie stanowisko: sprawcami są Niemcy, polskie społeczeństwo i polskie państwo podziemne nie miało nic wspólnego z Holocaustem, przeciwnie – robiło co mogło, by ratować swych obywateli narodowości żydowskiej. Według szefa PiS Potępiają antypolonizm, tak jak potępiają antysemityzm.

Kresy.pl / interia.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • lp
   lp :

   @jazmig Żydzi rękami pisiatych zaprzańców chcą sięgnąć po nasze ziemie, gdyż otoczeni przez setki milionów muzułmanów są ciągle zagrożeni, i dobrze wiedzą, że ich państewko istnieje tylko dzięki potężnemu wsparciu USA, które może kiedyś się skończyć a wtedy…

 1. Gaetano
  Gaetano :

  Pejsaty wie, jak mówić do ciemnego luda. Jak pejsate władze “w całości potwierdzają polskie stanowisko” mogliśmy się już wielokrotnie przekonać właśnie z ich ust (premier, ambassadorka, ministrowie, etc.).
  Teraz pora na ustawę reprywatyzacyjną. Obrzydliwa banda parchatych zaprzańców.