W wywiadzie dla Bild am Sonntag szef KE poruszył m.in. kwestie stabilności i rozszerzenia UE, porozumienia ws. imigrantów z Turcją oraz relacji handlowych w USA.

W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika Bild am Sonntag szef Komisji Europejskiej wyraził przekonanie, że żaden kraj nie wyjdzie już z Unii Europejskiej:Przeciwnie: pozostałe państwa członkowskie ponownie się w sobie zakochają i odnowią śluby z Unią Europejską– powiedział Jean-Claude Juncker oraz dodał, że UE przetrwa ponad 60 lat i powiększy się do ponad 30 członków. Szef KE nie wymienił krajów, które miałyby powiększyć Unię Europejską.

W opinii Junckera Unii nie zagrozi nawet ewentualna wygrana Marine Le Pen w wyborach prezydenckich we Francji. Wyraził także nadzieję, że Turcja nie wycofa się z porozumienia z UE ws. imigrantów, ponieważ leży to w jej interesie.

Dziennikarze BamS zadali także Junckerowi pytanie odnośnie możliwej wojny handlowej USA z UE. Szef UE stwierdził, że wojna taka nie byłaby korzystna zarówno dla Unii jak dla USA. W ten sposób skomentował wtorkową wypowiedź amerykańskiego Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina o tym, że „pewne” relacje handlowe z UE muszą zostać poddane weryfikacji.

CZYTAJ TAKŻE: Juncker: wybór Trumpa zagraża stosunkom UE z USA. „Będziemy musieli nauczyć go, czym jest Europa”

CZYTAJ TAKŻE: Jean-Claude Juncker: Ukraina nie wejdzie do Unii w ciągu najbliższych 20-25 lat

rmf24.pl / onet.pl / reuters / kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Walnął sobie głębszego,mocniejszego,ziołami zaprawił,stąd radocha u niego na całego.To przecież alkoholowy optymista,którego wisielczy humor nigdy nie opuszcza.Wizji kalifatu jewropy daje czadu,na czasy w których z zachodnich Europejczyków nie będzie już śladu.