W wywiadzie dla Bild am Sonntag szef KE poruszył m.in. kwestie stabilności i rozszerzenia UE, porozumienia ws. imigrantów z Turcją oraz relacji handlowych w USA.

W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika Bild am Sonntag szef Komisji Europejskiej wyraził przekonanie, że żaden kraj nie wyjdzie już z Unii Europejskiej:

Przeciwnie: pozostałe państwa członkowskie ponownie się w sobie zakochają i odnowią śluby z Unią Europejską– powiedział Jean-Claude Juncker oraz dodał, że UE przetrwa ponad 60 lat i powiększy się do ponad 30 członków. Szef KE nie wymienił krajów, które miałyby powiększyć Unię Europejską.

W opinii Junckera Unii nie zagrozi nawet ewentualna wygrana Marine Le Pen w wyborach prezydenckich we Francji. Wyraził także nadzieję, że Turcja nie wycofa się z porozumienia z UE ws. imigrantów, ponieważ leży to w jej interesie.

Dziennikarze BamS zadali także Junckerowi pytanie odnośnie możliwej wojny handlowej USA z UE. Szef UE stwierdził, że wojna taka nie byłaby korzystna zarówno dla Unii jak dla USA. W ten sposób skomentował wtorkową wypowiedź amerykańskiego Sekretarza Skarbu Stevena Mnuchina o tym, że „pewne” relacje handlowe z UE muszą zostać poddane weryfikacji.

CZYTAJ TAKŻE: Juncker: wybór Trumpa zagraża stosunkom UE z USA. „Będziemy musieli nauczyć go, czym jest Europa”

CZYTAJ TAKŻE: Jean-Claude Juncker: Ukraina nie wejdzie do Unii w ciągu najbliższych 20-25 lat

rmf24.pl / onet.pl / reuters / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Walnął sobie głębszego,mocniejszego,ziołami zaprawił,stąd radocha u niego na całego.To przecież alkoholowy optymista,którego wisielczy humor nigdy nie opuszcza.Wizji kalifatu jewropy daje czadu,na czasy w których z zachodnich Europejczyków nie będzie już śladu.