Prezydent Joe Biden dołączył do gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma na jego ostatnim wiecu wyborczym przed wyborami, podczas którego nazwał kandydata Republikanów Larry’ego Eldera „klonem” byłego prezydenta Donalda Trumpa – poinformował we wtorek portal Yahoo News.

Jak poinformował portal Yahoo News, prezydent Joe Biden dołączył do gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma na jego ostatnim wiecu wyborczym przed wyborami, podczas którego nazwał kandydata Republikanów Larry’ego Eldera „klonem” byłego prezydenta Donalda Trumpa

„Jest klonem Donalda Trumpa” – powiedział Biden o Elderze, popularnym w USA czarnym dziennikarzu. “Czy możecie sobie wyobrazić, że jest gubernatorem stanu? Nie możecie do tego dopuścić. Stawka jest zbyt duża”.

Prezydent poświęcił kolejne 10 minut na nakreślenie trzech obszarów, w których kandydat Republikanów ma przypominać Trumpa. Prezydent Biden twierdzi, że Elder utrudni krajową reakcję na pandemię koronawirusa, zagrozi prawom kobiet i odmówi walki ze zmianami klimatycznymi.

„Jeśli nie utrzymacie Gavina Newsoma jako swojego gubernatora, dostanie Donalda Trumpa. To nie żart” – powtórzył Biden pod koniec swojego przemówienia. „Republikański gubernator blokujący postępy w sprawie COVID-19, który jest również przeciwny kobietom, przeciwny robotnikom, zaprzecza zmianom klimatu, który nie wierzy w wolny wybór. Wybór powinien być absolutnie jasny”.

Zakończył, twierdząc, że głosowanie za utrzymaniem Newsoma „upewniłoby, że mroczna, destrukcyjna i dzieląca polityka Donalda Trumpa nigdy nie znajdzie miejsca w Kalifornii”.

Zobacz też: USA: afera po ujawnieniu doniesień o „tajnych” rozmowach czołowego generała z Chinami

„Pracujmy wszyscy razem, aby dowiedzieć się, czy wybory są uczciwe” – powiedział Elder w wywiadzie dla NBC. Trump opublikował w poniedziałek oświadczenie, w którym twierdzi, że „miliony nadawanych pocztą kart do głosowania sprawią, że będzie to kolejne gigantyczne oszustwo wyborcze, nie różniące się, ale mniej rażące niż oszustwo wyborcze prezydenckie w 2020 roku”.

Zobacz też: Dzięki współpracy z talibami Chiny uzyskają dostęp do amerykańskiego sprzętu wojskowego

Kresy.pl/Yahoo News

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply