Jobbik wspiera dążenia autonomiczne etnicznych Węgrów za granicą

Lider opozycyjnej partii Jobbik pochwalił poprawę jakości polityki wobec Węgrów poza granicami, wskazał jednak na problemy, jakie powoduje działanie rządu.

Szef opozycyjnej prawicowej partii Jobbik Gábor Vona oświadczył dzisiaj podczas konferencji prasowej w Budapeszcie, że jego ugrupowanie wspiera autonomiczne dążenia węgierskich społeczności mieszkających poza granicami Węgier. Vona podkreślił, że aby osiągnąć zakładane cele konieczne jest istnienie zarówno silnych Węgier, jak i silnych węgierskich społeczności.

Lider Jobbiku przyznał, że ​​obecny rząd Węgier poczynił znaczące postępy w swojej polityce wobec węgierskich społeczności za granicą, w porównaniu z poprzednimi rządami socjaldemokratów. Pochwalił przy tym prawo pozwalające na szybkie przyznanie obywatelstwa osobom o węgierskim rodowodzie.

CZYTAJ TAKŻE: Węgrzy przeznaczą 2,1 miliona euro na wsparcie Czangów – węgierskiej mniejszości w Rumunii

Przewodniczący opozycyjnej prawicowej partii Jobbik jednocześnie podkreślił, że rząd Orbana powinien robić więcej, ponieważ nie bierze pod uwagę w swojej polityce kwestii emigracji, asymilacji i egzekwowania praw mniejszości za granicami. Gábor Vona krytykował również rząd za eksportowanie konfliktów i zepsutej polityki partyjnej do społeczności węgierskich poza granicami kraju.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef Jobbiku podkreślił, że rząd Orbana nie traktuje Węgrów spoza kraju jako równych mieszkających w granicach Węgier. Vona dodał również, że rząd Fideszu ponosi odpowiedzialność za niepowodzenia w kwestii negocjacji na temat autonomii Węgrów z szefami sąsiednich państw.

kresy.pl / dailynewshungary.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz