Jakubiak do narodowców: Opanujcie się

Poseł Marek Jakubiak odniósł się do akcji narodowców w Katowicach.

Jak powiedział poseł Kukiz ’15 w telewizji „wPolsce”: „Apeluję: opanujcie się, bo krzywdzicie postrzeganie prawicy w Polsce. Wam się wydaje, że to jest wesołe, ale będzie to wykorzystane inaczej… (…) Każdy taki transparent na Marszu Niepodległości, takie happeningi, gdzie pokazuje się agresję i wrogość, będą wykorzystane przeciwko Wam. Należy takie rzeczy potępiać. Wolałbym, by iść bardziej w endeckość – budowanie Polski, a nie występowanie przeciwko. Idźmy w budowanie wielkiej Polski, a nie tępienie kontestatorów wolnej Polski.”

Podczas sobotniej akcji w Katowicach, powieszono portrety europosłów PO na szubienicach.Policja poinformowała w niedzielę, że „analizuje” zdarzenie i ustala tożsamość jego uczestników.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Narodowcy wieszali zdrajców w Katowicach 

Jakubiak był również pytany o plotki na temat jego relacji z partią Wolność Janusza Korwin-Mikkego. „No, cóż… Byłem na imieninach u pana prezesa. Sam opublikowałem zdjęcia, że byłem – żeby nie było plotek. I sam spowodowałem te plotki. Pełen szacun dla pana Janusza; nie jesteśmy w wielkiej zażyłości, ale znamy się od wielu lat. (…) Mamy możliwość, że się jest w klubie i partii” – odpowiedział poseł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marek Jakubiak i Jarosław Porwich odeszli z władz klubu Kukiz ’15

Kresy.pl / wPolityce.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Nie oczekuję od pana Jakubiaka, żeby brał udział w takich wydażeniach, ale nie powinien ich tak krytykować, a już na pewno nie porównywać do jakiegoś pojedynczego obraźliwego transparentu z MN, o którym tyle się mówi, ale którego w końcu nigdzie nie widziałem. Takie słowa są lekkomyślne – mogą doprowadzić do wewnętrznych sporów.

  2. jwu
    jwu :

    100/100 Panie Marku.Ja też mam poglądy zbliżone do tych chłopców ,ale widząc pod jaką lupą są nasi narodowcy ,lepiej nie prowokować światowego lewactwa .Bo za jeden niepotrzebny transparent będą nas krytykować przez tydzień .A o ostatnich ekscesach muslimów w Brukseli i Calais wspomniano bardzo krótko ,lub wcale.Podsumowując :robić ,mówić i myśleć swoje ,ale nie dawać powodów do krytyki, czepiania się i uważać na prowokacje.