Żołnierze izraelscy zmusili w poniedziałek dwie palestyńskie rodziny do wyburzenia swoich domów w dzielnicy Silwan we Wschodniej Jerozolimie, poinformowała palestyńska agencja prasowa Wafa.

Jak poinformowała palestyńska agencja prasowa Wafa, w poniedziałek dwie palestyńskie rodziny zostały zmuszone przez izraelskie wojsko do wyburzenia swoich domów w dzielnicy Silwan we Wschodniej Jerozolimie.

Członek Komitetu Obrony Terenów Silwan, Khaled Abu Tajeh, powiedział, że rodzina Ijada Abu Sbeiha musiała wyburzyć swój własny parterowy dom, aby uniknąć zapłacenia siłom izraelskim opłaty za wyburzenie. Palestyńczycy skarżą się, że izraelscy urzędnicy nie chcą wydawać pozwoleń na budowę domów nawet na prywatnych posesjach.

Zobacz też: Izraelski Sąd Najwyższy: Więzieni Palestyńczycy nie mają prawa do zachowania dystansu społecznego

Restrykcyjny system planowania stosowany przez władze izraelskie prawie uniemożliwia Palestyńczykom uzyskanie pozwoleń na budowę na obszarze C, na którym znajduje się Wschodnia Jerozolima, co utrudnia budowę odpowiednich mieszkań, infrastruktury i źródeł utrzymania.

W międzyczasie izraelskie władze  skonfiskowały 49 akrów palestyńskich pól uprawnych z wioski Kisan na wschód od Betlejem, a także wydały rozkaz zburzenia stodoły. Zastępca burmistrza wioski Kisan, Ahmad Ghazal, stwierdził, że duże siły wojskowe najechały obszar At-Tina, na południe od wioski, i powiadomiły lokalne rodziny, że nie wolno im wkraczać na ich ziemie, ponieważ zostały skonfiskowane przez żołnierzy do celów wojskowych.

Dodał, że izraelscy żołnierze wydali również rozkaz zburzenia stodoły, której właścicielem jest Hussein Abdullah i poinformował go, że ma tylko 24 godziny na wyrównanie i opuszczenie terenu w przeciwnym razie grozi mu aresztowanie, wysoka grzywna i inne kary w tym ewentualne pozbawienie wolności.

Zobacz też: Netanjahu: Palestyńczycy z zajętych terenów nie dostaną obywatelstwa

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Palestyńczycy mieszkający we Wschodniej Jerozolimie twierdzą, że są zmuszeni do budowy bez pozwolenia na swojej ziemi, ponieważ zdobycie takiego jest ich zadaniem prawie niemożliwe. W tym samym czasie izraelskie władze budują tysiące nowych mieszkań w nielegalnych osiedlach tylko dla Żydów na wywłaszczonych ziemiach palestyńskich.

Silwan to głównie palestyńska dzielnica na obrzeżach Starego Miasta w Jerozolimie. W okolicy mieszka także czterdzieści rodzin żydowskich.

Zobacz też: Amazon oferuje darmową dostawę do okupowanych przez Izrael terytoriów. Palestyńczycy muszą płacić

Kresy.pl/Wafa

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz