Izrael potwierdził oficjalnie, że planuje zająć duże połacie żyznej ziemi na Zachodnim Brzegu, blisko granicy z Jordanią.

Agencja Reuters poinformowała, że w rozmowie z przedstawicielami izraelskiego ministerstwa obrony jej przedstawicielom powiedziano, że decyzja polityczna w tej sprawie została już podjęta.

Akcja ma objąć 154 hektary ziemi rolnej w dolinie jordańskiej niedaleko Jerycha. Już teraz znajdują się tam osiedla żydowskich kolonistów. Jest to ziemia sporna bowiem Palestyńczycy twierdzą, że należy ona do nich.

Sekretarz ONZ Ban Ki-moon wyraził zaniepokojenie planowanymi działaniami Izraela. Stwierdził on, że polityka osadnictwa na ziemiach palestyńskich godzi w podstawy procesu pokojowego a także zaprzecza dobrym intencjom Izraela. Także przedstawiciel Departamentu Stanu USA wyraził dezaprobatę dla takich działań.

Reuters/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz