Izrael zbombardował pozycje Hamasu w strefie Gazy

Izrael poinformował, że przeprowadził ostrzał czołgami i z powietrza pozycji Hamasu w strefie Gazy w odwecie za ostrzelanie moździerzami jego pozycji.

Świadek poinformował agencję Reutera, że widział dym unoszący się z przynajmniej dwóch celów ostrzelanych przez Izrael. Jeden z celów należał do Hamasu, a drugi do bojowników Islamskiego Dżihadu. Inny świadek na którego powołuje się agencja twierdzi, że Izrael uderzył na przynajmniej dwa cele tej drugiej organizacji.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3956.49 PLN    (17.98%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Do tej pory nie ma żadnych informacji o jakichkolwiek o stratach po którejkolwiek ze stron. Rzecznik izraelskich sił zbrojnych pułkownik Jonathan Conricus oświadczył, że atak był odwetem na ostrzał moździerzami posterunku armii Izraela oraz robotników budowlanych pracujących w pobliżu granicy ze strefą Gazy.

CZYTAJ TAKŻE: Izrael przyspieszy budowę podziemnego betonowego muru na granicy ze strefą Gazy

Izrael buduje obecnie wyposażony w czujniki podziemny mur na całej 60-kilometrowej granicy ze strefą Gazy. Budowla ma zostać skończona w połowie 2019 roku, a budowa będzie kosztować około 1,1 miliarda dolarów.

Rzecznik izraelskich sił zbrojnych oświadczył również, że jego kraj nie chce eskalacji konfliktu, jednak działania Izraela będą zależeć od tego co będą robić bojownicy w strefie Gazy.

Świadkowie mówią, że Izrael przeprowadził przynajmniej trzy tury nalotów kiedy zapadł zmierzch.

Kresy.pl / reuters.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz