Izrael poinformował, że przeprowadził ostrzał czołgami i z powietrza pozycji Hamasu w strefie Gazy w odwecie za ostrzelanie moździerzami jego pozycji.

Świadek poinformował agencję Reutera, że widział dym unoszący się z przynajmniej dwóch celów ostrzelanych przez Izrael. Jeden z celów należał do Hamasu, a drugi do bojowników Islamskiego Dżihadu. Inny świadek na którego powołuje się agencja twierdzi, że Izrael uderzył na przynajmniej dwa cele tej drugiej organizacji.Do tej pory nie ma żadnych informacji o jakichkolwiek o stratach po którejkolwiek ze stron. Rzecznik izraelskich sił zbrojnych pułkownik Jonathan Conricus oświadczył, że atak był odwetem na ostrzał moździerzami posterunku armii Izraela oraz robotników budowlanych pracujących w pobliżu granicy ze strefą Gazy.

CZYTAJ TAKŻE: Izrael przyspieszy budowę podziemnego betonowego muru na granicy ze strefą Gazy

Izrael buduje obecnie wyposażony w czujniki podziemny mur na całej 60-kilometrowej granicy ze strefą Gazy. Budowla ma zostać skończona w połowie 2019 roku, a budowa będzie kosztować około 1,1 miliarda dolarów.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

Rzecznik izraelskich sił zbrojnych oświadczył również, że jego kraj nie chce eskalacji konfliktu, jednak działania Izraela będą zależeć od tego co będą robić bojownicy w strefie Gazy.

Świadkowie mówią, że Izrael przeprowadził przynajmniej trzy tury nalotów kiedy zapadł zmierzch.

Kresy.pl / reuters.com

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz