Izrael kupi trzy okręty podwodne od niemieckiej firmy za ponad 3 miliardy dolarów

Niemiecka firma ThyssenKrupp Marine Systems osiągnęła porozumienie z izraelskim Ministerstwem Obrony w sprawie ramowych warunków zakupu trzech okrętów podwodnych typu Dakar. Po szeroko zakrojonych negocjacjach wszystkie zaangażowane strony zgodziły się w czwartek na treść techniczną i postanowienia umowne.

Jak poinformowała niemiecka firma ThyssenKrupp Marine Systems w komunikacie prasowym, osiągnięto po porozumienie z izraelskim Ministerstwem Obrony w sprawie ramowych warunków zakupu trzech okrętów podwodnych typu Dakar. Po szeroko zakrojonych negocjacjach wszystkie zaangażowane strony zgodziły się w czwartek na treść techniczną i postanowienia umowne.

Dr Rolf Wirtz, dyrektor generalny ThyssenKrupp Marine Systems: „My, jako ThyssenKrupp Marine Systems i Niemcy, jesteśmy zaszczyceni i dumni z kontynuacji długiej współpracy – obejmującej dziesięciolecia – z izraelskim ministerstwem obrony i izraelską marynarką wojenną. Nowa klasa okrętów podwodnych zapewni Izraelowi najbardziej zaawansowane możliwości, oparte na innowacyjnej, najnowocześniejszej technologii. Umowa ta pokazuje głębokie zaangażowanie ThyssenKrupp Marine Systems w zagwarantowanie długoterminowego bezpieczeństwa Izraela. Została podpisana po gruntownym i rozległym procesie przygotowawczym i chciałbym podziękować naszym partnerom z Ministerstwa Obrony i izraelskiej marynarki wojennej za ich zaangażowanie i profesjonalizm”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7789.32 PLN    (35.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Klasa Dakar będzie miała zupełnie nową konstrukcję, która ma być specjalnie zaprojektowana, aby spełnić wymagania operacyjne izraelskiej marynarki wojennej. Trzy okręty podwodne zastąpią okręty podwodne klasy Dolphin.

Dr Rolf Wirtz: „W ostatnim wspólnym projekcie z izraelską marynarką wojenną, projekcie SA’AR-6, dostarczyliśmy cztery korwety na czas iw ramach budżetu. Pod tym względem z niecierpliwością czekamy na ponowną współpracę z naszym wieloletnim partnerem”.

Zanim umowa wejdzie w życie, ThyssenKrupp Marine Systems będzie musiał przeprowadzić intensywne rozmowy ze swoimi dostawcami.

Zobacz też: Izrael przedstawił Amerykanom możliwą datę ataku na Iran. „Nie było sprzeciwu”

„Chciałbym podziękować niemieckiemu rządowi za pomoc w osiągnięciu porozumienia i zaangażowanie w rozwój potencjału obronnego Izraela” – ogłosił izraelski minister obrony Jestem przekonany, że nowe okręty podwodne podniosą zdolności izraelskiej marynarki wojennej i przyczynią się do zwiększenia przewagi obronnej państwa w regionie”. Wartość umowy wynosi 3,4 mld dolarów.

Kresy.pl/Interia

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz