“Tegoroczny Marsz Niepodległości został wykorzystany do ataku na patriotyzm i nacjonalizm chrześcijański przez siły lewicowe, liberalne oraz antypolskie na całym świecie”  – napisał poseł Robert Winnicki na Facebooku, w odniesieniu do deklaracji ws. wspólnoty i tożsamości narodowej.

Pod deklaracją podpisali się liderzey Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Ruchu Narodowego i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. “Warunkiem zachowania spójności polskiej wspólnoty narodowej jest, aby w naszym kraju dominowała ludność polskiego pochodzenia etnicznego, polska kultura i religia katolicka. Z tej przyczyny jesteśmy przeciwni imigracji do Polski grup ludzi o innym pochodzeniu, innej kulturze lub innej religii, które mogłyby tworzyć obce enklawy, stające się podłożem przyszłych konfliktów wewnętrznych” – napisano w deklaracji.

Wyraźnie zaznaczno, że narodowcy odrzucają rasizm. “Odrzucamy rasizm i wszelkie bazujące na pojęciu rasy doktryny społeczne i polityczne. Błędnie uznają one rasę za ważny punkt odniesienia w polityce i życiu społecznym oraz zdecydowanie przeceniają znaczenie biologicznych różnic między ludźmi. Istotą polskiego nacjonalizmu chrześcijańskiego jest miłość do własnego narodu. W idei narodowej i katolickiej nie mieści się pogląd, że osoba obcego pochodzenia etnicznego nie może przez swoje wychowanie, pracę i wolę asymilacji z upływem czasu stać się Polakiem” – stwierdzili narodowcy. Jednocześnie zaznaczono, że narodowcy odrzucają “poprawność polityczną w analizowaniu kwestii bytu narodowego oraz naiwne, powierzchowne rozumienie asymilacji do narodu”, jak również “tzw. nacjonalizm obywatelski czy konstytucyjny jako koncepcje wewnętrznie sprzeczne i przeciwstawiamy się twierdzeniu, że nabycie polskiego obywatelstwa automatycznie czyni Polakiem”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent nie chce narodowców w komitecie organizacyjnym obchodów stulecie niepodległości

Kresy.pl / Facebook

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Gaetano
  Gaetano :

  Termin “nacjonalizm” ma teraz zabarwienie prawie wyłącznie pejoratywne, a przecież wcale tak nie jest. Dziś zwykło się mówić “narodowiec”, co gorsza, oni sami o sobie tak mówią. Media głównego ścieku jak mantrę powtarzają kłamliwą i z gruntu fałszywą tezę o nacjonalistach – ukrach, a czym są te banderowskie chachła i co reprezentują, świadomy Polak wie. Jeżeli więc ta deklaracja padła, to jest to krok we właściwą stronę i powrót do korzeni.

 2. rozum
  rozum :

  Żydowska wścieklizna po marszu 11.listopada – źródła
  Patologiczna i schizofreniczna nienawiść Żydów do narodu Polskiego jest wpisana w ich kulturę ; apel syjonistow zamieszczony 28.04.1918r w ” Joodsche Wachter” miedzy innymi zawierał następującą prośbę:…” A do Was panujący wszystkich państw całej ziemi zwracamy się z żądaniem…strzeżcie Izraela, nie dopuście do największego nieszczęścia, jakie w dwudziestym wieku nasz naród mogło dosięgnąć: nie dopuście do wolnej Polski, kosztem zniszczonego żydostwa” (J. Orlicki „Szkice z dziejów stosunków polsko – żydowskich 1918 –1949” Szczecin 1983 s.37).
  „Żydzi przyjęli zasadę, że korzystne jest wszystko, co szkodliwe dla Polski”, czyli z jaką reakcją spotkał się najazd bolszewicki. „Polska musi być państwem polsko-żydowskim”
  żyd zaprzysięgły wróg narodu Polskiego nie zaprosi Polaków na rocznicę odzyskania Polski nie wiecie dlaczego ?
  W 1920 r. na dorocznej konferencji syjonistycznej w Londynie zapadły tajne uchwały, w których między innymi znalazły się następujące sformułowania:
  „Akcja przeciwko Polsce ma być wszędzie przeprowadzana we wszystkich państwach Europy, Azji i Ameryki”.
  „Użyć wszelkich wpływów aby granice państwa polskiego były jak najszczuplejsze. Utrudniać odbycie się plebiscytu na Śląsku i ujściu Wisły do morza”.
  „ Wpływać na to, żeby Polskę złączyć z Niemcami, a rozbić jej przymierze z Francją”.
  „Popierać i szerzyć w Polsce komunizm”.
  W „Gazecie Niedzielnej” nr. 39 z 1919 roku ukazała się korespondencja J. A. Danielaka z Trenton (USA):
  „… Co się tyczy Żydów, to wszyscy byli za Niemcami, a nawet teraz, kiedy Polska na Kongresie Pokojowym potrzebowała sympatii innych narodów, a zwłaszcza sympatii naszego amerykańskiego narodu, to Żydzi wytężyli wszystkie swoje siły w Ameryce, aby Niemcom dopomóc a Polsce zaszkodzić. Nosili w pochodach tablice z napisami, że Polska Żydom się należy, a nie Polakom, bo Polacy nie umieją się rządzić”