Sąd Najwyższy Irlandii Północnej orzekł, że bezwzględny zakaz zabijania nienarodzonych dzieci łamie prawa człowieka. Dotychczas prawo zezwalało na przerwanie ciąży tylko, gdy stanowiła poważne zagrożenie dla życia matki.

Sędzia powołał się przy odczytywaniu wyroku na Europejską Konwencję Praw Człowieka. Według wyroku opartego na europejskich regulacjach, aborcja jest dopuszczalna co najmniej w trzech wypadkach: gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub przemocy, gdy zagraża zdrowiu życiu matki lub nienarodzonego dziecka.

Skargę do sądu wniosła jedna z lewackich organizacji, która twierdzi, że każdego roku około 7 tys. kobiet z Irlandii Płn. wyjeżdża do Anglii, by tam poddać się aborcji. Ta sama organizacja uznała to dodatkowo za pogwałcenie praw człowieka.

RIRM
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz