Indyjska Krajowa Agencja Śledcza (NIA) poinformowała w niedzielę, że przeprowadziła naloty na prawie 60 lokali związanych z zakazaną organizacją religijną Jamaat-e-Islami (JeI) w Dżammu i Kaszmirze w związku z rzekomym finansowaniem terroryzmu.

Rząd Indii oskarża Jamaat-e-Islami o wspieranie bojowników w kontrolowanym przez Indie Kaszmirze, który od kilkudziesięciu lat jest w konflikcie z muzułmańskim Pakistanem. Indyjska Krajowa Agencja Śledcza (NIA) poinformowała w niedzielę, że przeprowadziła naloty na prawie 60 lokali związanych z zakazaną organizacją – informuje agencja “Reuters”.

Główna instytucja do walki z terroryzmem w Indiach przekazała w oświadczeniu, że członkowie organizacji JeI z darowizn zebrali fundusze w kraju i za granicą na działalność charytatywną i opiekuńczą, lecz fundusze zostały zamiast tego wykorzystane do działań agresywnych i secesjonistycznych. “Fundusze zebrane przez JeI są również kierowane do zdelegalizowanych organizacji terrorystycznych takich jak Hizb-ul-Mujahideen, Lashkar-e-Taiba i innych poprzez dobrze zorganizowane sieci kadr JeI” – napisała NIA.

Zobacz także: Antyindyjskie zamieszki w Kaszmirze

Agencja przeprowadziła naloty na siedziby kierownictwa organizacji, jej członków, a także funduszy powierniczych, które są prowadzone przez JeI.

NIA poinformowała także, że JeI przeciągnęła na swoją stronę podatną na wpływy młodzież w Kaszmirze. Rekrutowała nowych członków w Dżammu i Kaszmirze do udziału w “destrukcyjnych działaniach secesjonistycznych”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

JeI została zdelegalizowana przez indyjski rząd po ataku bojowników na terytorium Kaszmiru przed ponad dwu laty.

Zobacz także: Przywódca armii Pakistanu wzywa do indyjsko-pakistańskiej współpracy

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply