Włoska policja dokonała nalotu na domy 15 młodych mężczyzn i trzech chłopców podejrzanych o udział w serii napaści seksualnych podczas sylwestra w Mediolanie.

Jak poinformował The Guardian, włoska policja dokonała nalotu na domy 15 młodych mężczyzn i trzech chłopców podejrzanych o udział w serii napaści seksualnych podczas sylwestra w Mediolanie. Do tej pory dziewięć kobiet zgłosiło, że zostały napadnięte podczas uroczystości przed katedrą w Mediolanie na Piazza del Duomo.

Policja poinformowała, że ​​18 podejrzanych jest w wieku od 15 do 21 lat i są cudzoziemcami lub Włochami pochodzenia północnoafrykańskiego. Naloty zostały przeprowadzone wczesnym rankiem we wtorek w domach w Mediolanie i Turynie.

Zobacz też: Premier niemieckiego landu przeprosił ofiary napaści podczas nocy sylwestrowej w Kolonii

Przeczytaj: Burmistrz Kolonii po napadach seksualnych: kobiety mają dostosować się do imigrantów i bardziej uważać

Na nagraniach widać przytrzymywanie kobiety, które nie mając dokąd się udać, widać, jak krzyczą o pomoc, podczas gdy grupa mężczyzn obmacuje je i rozdziera ubrania. Według włoskich mediów miało też dojść do próby gwałtu.

Widać, jak jedna z ofiar próbuje przytrzymać płaszcz, podczas gdy druga chwyta ramię przyjaciółki. Obie na próżno próbują odepchnąć mężczyzn. W końcu przez grupę przepychają się mężczyźni którzy próbują pomóc kobietom, odpychając innych, jednocześnie ciągnąc kobiety wzdłuż barier i na zewnątrz tłumu.

Po uwolnieniu się z tłumu kobiety są ścigane przez plac. W końcu docierają do szeregu policjantów i biegną za nimi w bezpieczne miejsce. Na końcu filmu pokazano jak próbują wyjaśnić ciężko uzbrojonym policjantom, co się stało.

Policja uważa, że ​​więcej kobiet zostało napadniętych.

Przeczytaj: Próby gwałtów, molestowanie, kradzieże – tak imigranci świętowali Sylwestra w niemieckiej Kolonii

Policja zidentyfikowała podejrzanych na podstawie obrazów z kamer CCTV, relacji ofiar i świadków, a także poprzez analizę postów w mediach społecznościowych.

Kobiety opowiadały podobne historie o wciągnięciu w tłum, popychaniu i obmacywaniu podczas pokazu fajerwerków. 19-letnia kobieta twierdziła, że ​​została napadnięta przez gang młodych ludzi około godziny 1.30 i atakowana przez około minutę przed przybyciem pomocy. Jej przyjaciółce udało się uciec.

Dwie Niemki powiedziały, że zostały zepchnięte na bariery i napastowane seksualnie. Zawiadomienie złożyły po powrocie do Niemiec. Jedna twierdziła, że policja nie reagowała na wołania o pomoc. Na filmie widać, jak kobiety próbują uciec.

„Zdałam sobie sprawę, że mnie dotykają i chciałyśmy uciec, ale było ich za dużo” – powiedziała włoskiej agencji prasowej Ansa jedna z Niemek. „Mam nadzieję, że ich znajdą i że sprawiedliwość zostanie wymierzona nam i wszystkim innym dziewczynom, które były molestowane tamtej nocy”.

Czytaj również: Ochroniarz pochodzący z Chorwacji opowiada, co w Sylwestra robili imigranci na ulicach Kolonii [VIDEO]

Kresy.pl/DailyMail/The Guardian

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. franciszekk
  franciszekk :

  Mam POdstawowe pytanie!.
  Czy Ci tzw. „emigranci” są bezrobotnymi i żyją z tzw. zasiłków?
  Jeśli tak to POwinni być wypierrrr…dzieleni na koszt krajów z których przybyli. Do momentu tzw. wypierrrr…dzielenia POwinni być POd kontrolą i POwiadomieni, że dostaną jedzenie za wykonanie POd nadzorem prostych prac np. sprzątanie ulic. Jeśli nie zechcą pracować to nie dostaną NIC do jedzenia (NIC za darmo)!
  Oni nie „emigrują” do super bogatych krajów arabskich bo tam nie mogli by PASOŻYTOWAĆ!!!!!!!!……………..