W trakcie sylwestrowej zabawy na otwartym powietrzu ponad tysiąc imigrantów otoczyło kilkadziesiąt kobiet okradając je, napastując i próbując zgwałcić. Poszkodowanych zostało co najmniej 80 Niemek i turystek.

W trakcie zabawy sylwestrowej w niemieckiej Kolonii tłum liczący ponad tysiąc imigrantów otoczył grupę kobiet. Jak zeznała jedna z poszkodowanych, imigranci łapali ją za pośladki i piersi, wołali „ficki, ficki” („fick” po niemiecku oznacza „pieprzyć”) i nazywali „dziwką”.

Jak na razie policja aresztowała 5 mężczyzn (imigrantów w wieku 18-24 lat), ale liczba ta na pewno będzie się zwiększać. Sprawcy pochodzą z krajów północnoafrykańskich i arabskich.

Przez kilka dni po nocy sylwestrowej media nie informowały o zajściu, ale gdy po Nowym Roku na policję zaczęły zgłaszać się dziesiątki poszkodowanych kobiet, mur milczenia pękł. W tej chwili wiadomo o 80 kobietach, które zgłosiły się na policję. 35 przypadków dotyczy napaści seksualnej, resztę okradziono lub pobito. Policja przyznaje, że w rzeczywistości poszkodowanych kobiet jest o wiele więcej.

PCh24.pl/KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz