Huta Stalowa Wola S.A. dostarczyła Uniwersalne Maszyny Inżynieryjne UMI 9.50 oraz Spycharko-Ładowarki SŁ-34C dla Sił Zbrojnych RP.

HSW S.A. przekazała 19 egzemplarzy Uniwersalnej Maszyny Inżynieryjnej UMI 9.50 wraz osprzętem dodatkowym do Użytkowników. Tym samym HSW zrealizowała w terminie umowę na dostawę maszyn zarówno z zamówienia gwarantowanego, jak i zamówienia opcjonalnego, z którego zamawiający skorzystał w pełnym zakresie przewidzianym umową.

Aktualnie realizowane są również dostawy Spycharko-Ładowarek SŁ-34C do Użytkowników. Łącznie do końca 2021 r. zostanie dostarczonych do SZ RP 8 egz. Spycharko-Ładowarek SŁ-34C (3 egzemplarze przekazane w czerwcu 2021 r.).

Zobacz też: Mariusz Błaszczak: Wojsko wraca do wschodniej części Polski [+FOTO/VIDEO]

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6703.39 PLN    (30.46%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Huta Stalowa Wola od wielu lat wyposaża w sprzęt inżynieryjny różne rodzaje wojsk. Wpieramy w ten sposób potrzeby tych jednostek, które są odpowiedzialne za techniczne przygotowania i koordynację prac w terenie, na poligonach czy choćby w sytuacjach nadzwyczajnych. Dzisiejsze maszyny to nowoczesny i funkcjonalny sprzęt inżynieryjno-budowalny, który spełnia wszystkie konieczne funkcje i zadania stawiane przed wojskami i pododdziałami inżynieryjnymi – mówi Bartłomiej Zając, Prezes Huty Stalowa Wola S.A.

HSW S.A. prowadzi intensywne działania na rzecz opracowania jak najlepszej oferty zabezpieczającej potrzeby SZ RP w sprzęt inżynieryjny. Główne kierunki rozwoju tego sprzętu zmierzają do opracowania unowocześnionych maszyn do prac ziemnych oraz wersji gąsienicowych inżynieryjnych transporterów, systemów minowania narzutowego.

Dostarczane maszyny są oczekiwane przez pododdziały inżynieryjne różnych rodzajów wojsk, gdyż podnoszą ich możliwości wykonywania zadań wsparcia
i zabezpieczenia inżynieryjnego.

Zobacz też: PGZ prezentuje ciężki kołowy pojazd Hardun dla straży pożarnej

Przekazywane maszyny wykorzystywane będą do prowadzenie rozbudowy fortyfikacyjnej terenu w ramach szkoleń poligonowych, do prac drogowo-mostowych oraz wykonywania zadań wsparcia inżynieryjnego, również na korzyść innych służb i społeczeństwa w ramach reagowania kryzysowego.

Kresy.pl/HSW

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz