W sobotę w Madrycie odbył się protest przeciwko monarchii. Powód stanowią oskarżenia względem byłego króla Juana Carlosa, pod adresem którego padają zarzuty o branie łapówek.

W sobotę w Madrycie odbył się marsz przeciwników monarchii. Powodem manifestacji są oskarżenia względem byłego króla Juana Carlosa I, pod adresem którego padają zarzuty o branie łapówek.

Trwa śledztwo w sprawie. 82-letni były król jest chroniony immunitetem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Były król Hiszpanii jest oskarżany o korupcję oraz pranie brudnych pieniędzy. Śledztwo wobec Juana Carlosa I dotyczy podejrzanej transakcji z 2008 roku.

Ówczesny król Hiszpanii miał otrzymać od rządu Arabii Saudyjskiej łapówkę w wysokości 100 mln dolarów w zamian za kontrakt na budowę szybkiej kolei Rijad-Mekka.

Portal „Interia” przywołuje wyniki sondaży, wedle których Monarchii ufa coraz mniej Hiszpanów. Według ostatnich badań, mniej niż połowa obywateli kraju popiera króla.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Protestujący eksponowali flagi skrajnie lewicowej II Republiki Hiszpanii.

Zobacz także: Nacjonalistyczna Partia Basków wygrywa wybory samorządowe w swoim regionie

W czerwcu hiszpański Sąd Najwyższy wszczął dochodzenie w sprawie byłego króla, które dotyczy podejrzeń o korupcję.

82-letni były monarcha wielokrotnie odmawiał komentarza w sprawie zarzutów.

express.co.uk / anticorruptiondigest.com / fakty.interia.pl / youtube.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz