Grzegorz Braun ukarany najwyższą możliwą karą finansową

Grzegorz Braun ukarany najwyższą możliwą karą finansową za słowa „będziesz pan wisiał” w kierunku ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – poinformowała w czwartek Polska Agencja Prasowa powołując się na wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego.

Jak przekazała Polska Agencja Prasowa, za słowa „będziesz pan wisiał” w kierunku ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poseł Braun został ukarany najwyższą możliwą karą finansową. Poinformował o tym wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Grzegorz Braun został ukarany przez prezydium Sejmu karą 6 miesięcy obniżenia uposażenia o połowę i 6 miesięcy bez diety poselskiej, łącznie karę można szacować na 60 tysięcy złotych.

Włodzimierz Czarzasty podkreślał w rozmowie z mediami, że marszałek Witek złożyła wniosek do prokuratury w sprawie używania gróźb karalnych.

„Wypowiedź posła Grzegorza Brauna może wypełniać znamiona czynu zabronionego, o którym mowa w art. 190 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz.U. z 2020 r. poz. 1444, z późn. zm.), tj. groźby karalnej, w związku z czym zawiadamiam jak wyżej” – czytamy we wniosku opublikowanym w mediach społecznościowych Sejmu.

„Po drugie, jednomyślne poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania) 100 procent diety poselskiej. Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia” – poinformował Czarzasty. Dodatkowo posłowie opozycją chcą złożyć wniosek do komisji etyki poselskiej.

W Sejmie odbyła się debata na temat sytuacji w służbie zdrowia w związku ze strajkiem jej pracowników. „Mamy ewidentną sytuację, gdzie problemy, których państwo nie rozwiązywali nawarstwiły się i my musimy ze zdwojoną energią te projekty rozwiązywać” – twierdził minister Niedzielski.

Atmosferę na sali do czerwoności rozgrzało wystąpienie Grzegorza Brauna z Konfederacji. Zagroził on Niedzielskiemu postawienie przed trybunałem. „Akt oskarżenia będzie zawierał informacje o stu kilkudziesięciu tysięcy zgonach nadmiarowych, będzie zawierał informacje, że o jedną trzecią wzrosła liczba zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To są straty wojenne. Ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne są zbrodniarzami wojennymi” – słowa posła Konfederacji zacytował portal telewizji Polsat News.

Jak tłumaczył – „Zbrodniarze wojenni w kategoriach norymberskich, to niekoniecznie ludzie, którzy strzelają z rewolweru w potylice i spychają do dołu z wapnem w Palmirach, czy Katyniu. To w myśl Kodeksu karnego ludzie, którzy stwarzają okoliczności, w których ludzie giną. A giną masowo.” Schodząc z mównicy poseł Konfederacji zwrócił się wprost do ministra zdrowia wskazał na niego palcem i powiedział – „Będziesz pan wisiał”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Takie zachowanie Brauna wzbudziło ostrą krytykę ze strony prowadzącej obrady wicemarszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która nazwała je „wielkim skandalem”. W efekcie została podjęta decyzja o wykluczeniu Brauna z obrad.

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz