Według portalu Prawy.pl, Grzegorz Braun „jest już dogadany” z Markiem Jurkiem i szykuje się do opuszczenia Konfederacji, by przejść do koalicji Prawicy RP i Ruchu Prawdziwa Europa. Braun w rozmowie z portalem Kresy.pl stanowczo to dementuje.

W środę portal Prawy.pl napisał, że w związku z wcześniejszym zawarciem porozumienia wyborczego pomiędzy Ruchem Prawdziwa Europa, Prawicą Rzeczypospolitej oraz Zjednoczeniem Chrześcijańskich Rodzin, trwałość Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy może być zagrożona.

Według tego portalu, w obozie Konfederacji rzekomo doszło do konfliktu ws. „jedynki” wyborczej w Krakowie, pomiędzy Grzegorzem Braunem a wiceszefem partii KORWiN Konradem Berkowiczem. Jak napisano, Braun „podobno jest już dogadany  z Markiem Jurkiem i wspólnie z Prawicą RP i Ruchem Prawdziwa Europa, stworzą  koalicję środowisk konserwatywno-katolickich do europarlamentu”, do której rzekomo przejdzie, jeśli nie w ramach Konfederacji nie dostanie pierwszego miejsca w Małopolsce. Spekulowano też, że reżyser, który ostatnio kandydował na prezydenta Gdańska niezbyt dobrze czuje się będąc w jednym obozie politycznym z Piotrem Liroyem Marcem czy Januszem Korwinem-Mikke.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W rozmowie z portalem Kresy.pl, Grzegorz Braun stanowczo zdementował te doniesienia, mówiąc, że jest to „kompletna fikcja”, bez żadnego związku z faktami. Powiedział, że cała ta historia została całkowicie zmyślona i dodał, że najwyraźniej „notowania Konfederacji rosną”, skoro podejmuje się tego rodzaju próby zdyskredytowania tej inicjatywy. Niezależnie od Brauna, rzekome rewelacje portalu Prawy.pl dementowali przedstawiciele partii KORWiN.

Jak informowaliśmy, w czwartek w Sejmie odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie ogłoszono przystąpienie nowych środowisk do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy, w tym przedstawicieli środowisk kresowych: dr Lucyna Kulińska oraz profesorowie Władysław Osadczy i Andrzej Zapałowski. Jak powiedział Robert Winnicki, dr Kulińska będzie startować do Europarlamentu z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, prof. Osadczy z okręgu lubelskiego a prof. Zapałowski z okręgu podkarpackiego.

CZYTAJ TAKŻE: Prof. Osadczy, prof. Zapałowski i dr Kulińska wystartują do PE z list Konfederacji

prawy.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Gaetano :

    Ta wrzuta oraz, jak dotąd, brak dementi może jedynie sugerować, że ten portal jest z gatunku dosyć „szemranych” i wymaga bliższego mu przyjrzenia. Nagłówki nieraz prezentowane w koncyliacyjnym tonie, ale też peany nad wątpliwym „kunsztem” niejakiego Wicia G., dawniej brylującego w tvpis i jawnego krypto-pisiatego, który to będąc za wielką wodą publicznie i w nikczemny sposób stwierdził, że G. Braun go zaniepokoił, udzielając wywiadu pewnemu portalowi.