Wrocławscy policjanci zatrzymali Gruzina, który świadczył usługi przewozowe. 46-latek jest oskarżony o dopuszczenie się „innej czynności seksualnej” wobec 23-letniej kobiety wbrew jej woli. Trafił do aresztu. Okazało się, że dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wrocławska policja poinformowała o sprawie w poniedziałkowym komunikacie. „Do Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zgłosiła się 23-letnia kobieta, mieszkanka stolicy Dolnego Śląska, która podróżowała późnym wieczorem 22 stycznia br. jedną z taksówek. Jak się później okazało, kierowca nie powinien nawet prowadzić tego pojazdu… Przede wszystkim w wyniku sprawy, która miała swój początek po zgłoszeniu pokrzywdzonej wrocławianki, wyszło na jaw, że mężczyzna aktualnie ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych” – podkreśla policja.

„Dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutów doprowadzenia wbrew woli kobiety do innej czynności seksualnej, a także zarzut niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prokurator wystąpił w tej sprawie z wnioskiem o areszt, do którego przychylił się sąd’ – czytamy.

Zatrzymany – 46-letni obywatel Gruzji – został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja nie sprecyzowała, czy kierowca świadczył usługi przewozowe „na aplikację”.

Zobacz także: Gruzin z Bolta dotykał i całował nastolatkę. Prokuratura i sąd nie widzą w tym czynności seksualnej

W maju ub. roku informowaliśmy o pladze gwałtów w warszawskich „taksówkach na aplikację”. Gruzini, Uzbecy, Tadżycy i inni cudzoziemcy pracujący dla Ubera i Bolta gwałcili kobiety, które korzystały w Warszawie z taksówek tych firm zamawianych przez aplikację.

Pod koniec 2021 roku kierowca Ubera, Gruzin, pobił taksówkarza metalową rurką. Próbował uciekać, ale poszkodowany wraz z innymi taksówkarzami ruszyli w pościg ulicami Warszawy, chcąc go zlinczować. Sprawcę zatrzymał patrol Straży Miejskiej.

Zobacz także: Bolt, Uber i Glovo pod lupą Unii Europejskiej

wroclaw.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz